telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Сумах відкрито контактну скульптуру «Олімпієць»

Сьогодні, 10 червня, біля Легкоатлетичного манежу ім. В. Голубничого відкрили пам’ятник «Олімпієць», прототипом якого став дворазовий чемпіон Олімпійських ігор, сумський скороход Володимир Голубничий.

На відкритті були присутні сам винуватець події – Володимир Голубничий, представники міської та обласної влади, дворазовий олімпійський чемпіон з веслування Олександр Шапаренко, голова Сумського відділення НОК України Олена Петрова, ректор СумДУ Анатолій Васильєв, екс-ректор УАБС Анатолій Єпіфанов та інші офіційні особи.

Скульптура важить близько 700 кг і має висоту 180 см. Автори пам’ятника архітектор Володимир Биков та скульптор Ельданіз Гурбанов говорять, що за основу взято образ Володимира Голубничого, а насправді скульптура є узагальнюючою. Для пам’ятника виділили частину знесеного в 2014 році бронзового пам’ятника Леніну.

Автори мають на меті створення Алеї олімпійської слави, де будуть розташовані контактні скульптури відомих спортсменів.

Голова обласної ради Семен Салатенко під час урочистостей наголосив: «Сьогодні відбувається непересічна подія – ми відкриваємо контактну скульптуру одному з найвідоміших земляків, сумчанину, легкоатлету, Олімпійському чемпіону і Людині з великої літери – Володимиру Голубничому. Тиждень тому нашому славетному земляку виповнилося 80 років. Більше шістдесяти з них він віддав цариці спорту – легкій атлетиці. Він домінував у ходьбі у 60-70-х роках, вигравши загалом чотири олімпійські медалі, ставав чемпіоном Європи, шість разів – чемпіоном СРСР. Подібною кар’єрою в спорті мало хто може похизуватися, бо такі досягнення під силу одиницям».

«Ваше життя – це доказ високої майстерності, витримки та професіоналізму. Саме тому сьогодні Ваше ім’я увіковічнили ще й у цій контактній скульптурі. Нехай вона стане постійним нагадуванням про те, яких сильних духом людей народжує Сумщина!» - звернувся голова ради до ветерана спорту.

Відкрити скульптуру було доручено Володимиру Голубничому.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top