telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Козацьку пісню у світ несуть «Посульські козаки»

15 років тому чоловічому вокальному ансамблю Пустовійтівського сільського будинку культури «Посульські козаки» було присвоєно звання «народний аматорський». За більш як 30-річне творче життя колектив відзначався багатьма дипломами та грамотами за активну діяльність на ниві розвитку української культури і пісенної творчості, а високе звання «народний аматорський» систематично, кожні 3 роки, успішно підтверджував.

2014 року «Посульські козаки» яскраво репрезентували Сумщину на V Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці», а 2016-го колектив став володарем Гран-прі VIІ відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле» у місті Хуст Закарпатської області.

Ансамбль «Посульські козаки» своєю творчістю відроджує і широко пропагує серед населення українську народну музику і пісню, особливо пісні козацької доби, та пісенні твори місцевих композиторів-піснярів. Колектив користується популярністю не лише в Роменському районі, але й в області, неодноразово був переможцем різнних конкурсів та фестивалів обласного і всеукраїнського рівнів.

Районне свято «Козацьку пісню у світ несу» відбулося за підтримки відділу культури Роменської районної державної адміністрації, Пустовійтівської сільської ради, ТОВ «Урожайна країна», депутатів обласної та сільської ради та приватних підприємців с. Пустовійтівка.

Голова Пустовійтівської сільської ради виконавчий директор громадської організації «Роменське земляцтво» начальник відділу культури і туризму Роменської районної державної адміністрації у 1999-2013 роках та інші почесні гості висловили найщиріші слова привітань і побажань подальших успіхів у творчості.

Славнозвісний гурт «Контингент» з м. Лубни та народний аматорський вокальний ансамбль «Хорол» з Липової Долини репрезентували ювілярам і глядачам свої творчі програми.

Самодіяльні артисти Роменщини також подарували концертні номери: автор-виконавець Олександр Надточій, солістка Валентина Васильченко та народний аматорський фольклорний колектив «Надвечір’я» з Великобубнівського сільського будинку культури, народний аматорський вокальний ансамбль «Срібні джерела» Рогинського сільського клубу, дитяче вокальне тріо та танцювальний колектив Пустовійтівської загальноосвітньої школи.

Тож хай і надалі звучать пісні у виконанні ансамблю «Посульські козаки», а виступи самодіяльних співаків радують глядачів, надихаючи любов’ю до рідної землі, до свого народу, формуючи у молодого покоління патріотичні почуття! Ювіляри до свята отримали почесні нагороди - від Міністерства культури України, управління культури і туризму, Сумської обласної державної адміністрації, Роменської районної державної адміністрації та районної ради і відділу культури РДА.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top