telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

У Шпилівці відбулися громадські слухання з питання добровільного об’єднання громад

6 червня у селищі Шпилівка Сумського району відбулися громадські обговорення стосовно добровільного об’єднання громад у рамках Закону про децентралізацію.

Ініціювала проведення даного заходу мешканка села Світлана Срібняк. Селяни обговорили нагальні проблеми територій Шпилівської сільської ради та перспективи і необхідність об’єднання навколишніх сіл з містом Суми. До обговорення були запрошені експерти, представники влади міста та області, а також сумські свободівці.

Громадські слухання розпочались у приміщенні місцевого клубу, де зібралося понад сто представників громади. Захід своїм виступом розпочав член виконкому Сумської міської ради Володимир Луговий, який наголосив на усвідомленні відповідальності за долю села кожним її мешканцем: «Сьогодні я тут, бо майже все моє дитинство пройшло в цьому селі. Звідси мій дідусь, тут живуть мої рідні. Я тут працював, знаю цих людей, знаю ці місця і тому мені абсолютно не байдужа його доля. І от сьогодні села Шпилівської сільської ради отримали шанс змінити кардинально вектор свого розвитку. Нехай де-факто реформа децентралізації не є ідеальною, однак вона дає можливість кожному селянину взяти на себе відповідальність, а згодом, коли кожен усвідомить її – об’єднати сили з найближчим потужнім населеним пунктом, і в подальшому змінити все на краще!»  –  зазначив Володимир Луговий.

Після цього перед селянами виступили експерти з питань децентралізації, які розповіли про суть реформи та механізми його втілення. Згодом про свою позицію щодо приєднання розповіли представники сумської міської та обласної влади, які розповіли мешканцями про всі ризики та позитив від об’єднання села з містом Суми.

Керівник фракції ВО «Свобода» у Сумській міській раді Юлія Левченко під час свого виступу наголосила, що представники громади мають розпочати свій процес і навчитись бути господарями своє землі: «Не чекайте, що хтось зробить ваші села краще за вас. Кожен з вас і є влада, яка має право отримати повноваження і бути господарями своє землі. І це є один з найважливіших кроків кардинального зламу совєцької ментальності, яку не мають знати наші діти та онуки!», – зазначила депутат.

Після цього, в результаті обговорення, яке тривало майже три години, селяни вирішили створити робочу групу, яка буде опрацьовувати питання та процедуру об’єднання сіл Шпилівської сільської ради та вирішить, з яким саме населеним пунктом відбудеться об’єднання.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top