telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Депутати Сумської облради: будь-яка реформа має поліпшувати, а не в черговий раз погіршувати життя людей

31 травня під головуванням Володимира Гороха відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров'я, материнства та дитинства.

У роботі комісії взяла участь заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна.

На порядку денному сесійні питання: про Обласну програму здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2017, внесення змін до Обласної програми соціального захисту населення на 2013-2016 роки, а також майнові питання, ряд звернень до керівників країни щодо необхідності підвищення розмірів соціальних стандартів та гарантій і недопущення підвищення тарифів на газ та електроенергію для населення та підприємств.

З подачі депутата Віктора Дубінки на розгляд п’ятої сесії виноситься звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України щодо недопущення безпідставного скорочення ліжкового фонду в медичних закладах.

У тексті цього документа зокрема означено позицію депутатів обласної ради - постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження нормативу забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. Населення» та відповідний наказ Міністерства охорони здоров’я України «не є і не може бути проявом справжнього реформування галузі охорони здоров’я, оскільки ніяким чином не покращує по суті систему охорони здоров’я, яка існує в Україні, а, навпаки фактично її руйнує.

Зазначені документи є далекими від реального життя, вимагають механічного скорочення ліжок із 80 до 60 на 10 тис. населення без жодного обґрунтування та відповідних розрахунків, оскільки не враховують специфіку потреби у ліжках для міського і сільського населення, розташування, відстаней до лікувальних закладів, транспортне сполучення, густоту населення, зменшення частини організованих контингентів населення через скорочення та закриття підприємств тощо».

Представники обласного парламенту переконані, що «будь-яка реформа повинна приносити людям тільки поліпшення, а не чергове погіршення їхнього життя. А на наше глибоке переконання механічне втілення вищевказаних постанов становить реальну загрозу для життя великої кількості людей».

У заключній частині проекту звернення до Верховної Ради України, Президента України зафіксована вимога «припинити запровадження будь-яких реформ системи охорони здоров’я, що не спрямовані на позитивні наслідки для народу України». Даний документ тепер має затвердити сесія обласної ради, що відбудеться 2 червня.

Депутати на засіданні комісії розглянули та прийняли відповідні рішення щодо майнових питань, а також низки звернень, зокрема управління капітального будівництва облдержадміністрації про технічне переоснащення рентгенологічного кабінету комунального закладу Сумської обласної ради «Сумський обласний спеціалізований диспансер радіаційного захисту населення» (повторно), голови Сумського осередку об’єднання інвалідів Чорнобиля та війни «Відродження України» Олександра Сімоненка та голови Сумської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Григорія Демченка щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із технічним переоснащенням рентгенологічного кабінету Сумського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top