telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Лілія Ричкіна бере під особистий контроль питання знешкодження отрутохімікатів на Липоводолинщині

На прийомі у заступника голови обласної ради Лілії Ричкіної побував Синівський сільський голова Липодолинського району Олег Тихоненко. Він від імені мешканців кількох навколишніх сіл б’є на сполох щодо незадовільного «зберігання» просто неба на узбіччі дороги Синівка - Колядинець «безхозних» отрутохімікатів.

Як пояснив Олег Іванович, ще 2008 року хімічні речовини були звезені з окремих населених пунктів району. Спочатку їх складували у непристосованому приміщенні – без вікон, дверей, з дахом, що протікав. 2012 року отрутохімікати перезатарили і частину вивезли. Рештки – не мало не багато – 37,2 тонни - перемістили до дороги. Бочки, у яких знаходилася рідка отрута, відкриті, деякі зовсім зникли, мішки порізані, на місці складування стоїть постійний сморід, який відчувають мешканці села.

- Буквально за сто метрів від людських городів маємо цю екологічно-небезпечну міну уповільненої дії, - бідкається сільський голова. – А у нас село немаленьке. До школи ходить більше сотні школярів, підростає десь 70 діток дитсадкового віку. У селі – аграрний ліцей, де навчається майже 300 студентів, діє будинок-інтернат людей похилого віку. Усі вони, як і решта мешканців села, на грані екологічної катастрофи.

Селяни та їхній очільник не сидять, склавши руки. Неодноразово зверталися до Департаменту екології, паливно-енергетичного комплексу та природних ресурсів Сумської ОДА, в прокуратуру області з єдиним проханням посприяти у ліквідації особливо небезпечного сусідства. Мають відписки. Тепер – новий лист спрямовано голові та депутатам облради з черговим запитом – виділити кошти для вивезення непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин.

- Депутати не залишать поза увагою прохання липоводолинських селян, - переконана Лілія Ричкіна. - Я беру під особистий контроль цю проблему і всіляко допомагатиму її вирішенню.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top