telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко хоче залучити інвестиції в реальний сектор економіки через індустріальні парки

Керівництво обласної ради звернулося до Голови Верховної Ради, голів комітетів Верховної Ради з питань податкової та митної політики і з питань промислової політики та підприємництва.

У зверненні очільник депутатського корпусу Сумщини просить якнайшвидше розглянути та прийняти законопроекти, що стосуються залучення інвестицій у реальний сектор економіки через індустріальні парки.

Голова обласної ради Семен Салатенко говорить: «У Європі індустріальні парки існують з кінця 19 століття, і найближчі сусіди України почали опановувати цей інструмент залучення інвестицій в економіку ще на початку двотисячних років. На сьогодні у Польщі, Угорщині, Чехії, функціонують сотні індустріальних парків, які створювались за активної фінансової підтримки ЄС. Вони дають десятки тисяч робочих місць і неабияке щорічне збільшення макропоказників кожної з країн. Для Сумщини нині дуже важливо, аби ці законопроекти були прийняті якнайшвидше».

Уже прораховано, що будівництво парків дасть значний прибуток, зможе вивести на світовий ринок та є вигідним для бізнесу, адже гарантує прозору та просту процедуру набуття прав власності на земельну ділянку в межах індустріального парку.

Індустріальні парки не лише в розвинутих, але й країнах, що розвиваються, стають невід’ємною частиною економічної системи. Вони є інструментом стимулювання промислового виробництва, залучення інвестицій, збільшення зайнятості населення, вирівнювання економічного розвитку регіонів та наповнення місцевих бюджетів.

Більш того, індустріальні парки стали основою інноваційних стратегій розвитку як країн, так і регіонів, що забезпечило формування «нової економіки» – економіки знань, економіки інформаційних технологій, нових бізнес-процесів та економічне лідерство таких держав на світовій арені.

Ці законопроекти стратегічно важливі для розвитку місцевих громад та української економіки в цілому, вважає Семен Салатенко.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top