telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Анатолій Річкаль узяв участь у заходах з нагоди 155-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка

22 травня сумчани вшанували пам’ять Тараса Шевченка. Саме цього дня 155 років тому Кобзаря було перепоховано у Каневі згідно з його «Заповітом».

Біля пам’ятника українському митцю зібралися поціновувачі творчості Кобзаря, громадськість, священики, керівники області та міста. Перший заступник голови обласної ради Анатолій Річкаль у своєму слові згадав, що останній шлях Тараса Шевченка пройшов і через Сумщину. «Тіло нашого славетного земляка зустрічали жителі Глухова. У ніч з 4 на 5 травня труна знаходилася на подвір’ї маєтку родини Огієвських у Кролевці. Сприяли отриманню дозволу на перепоховання праху Шевченка й визначні уродженці Сумщини – Пантелеймон Куліш та брати Лазаревські».

Також Анатолій Річкаль провів паралель між словом Кобзаря і сьогоденням. «Нині, в часи війни, слова Тараса Шевченка видаються особливо актуальними. Вони стають пророчими, адже сьогодні народ не захотів мовчати, бореться за свою волю. І хоча нині всі процеси дуже болючі для кожного українця, є надія на краще, надія на те, що Україна залишиться неділимою, що ми не будемо шукати чужої долі, а знайдемо свою правду у своєму домі. Про це писав декілька століть тому великий Шевченко», - наголосив посадовець.

Присутні говорили про те, що не знайдеш такої родини в Україні, в якій би не було книги «Кобзар». І немає такої людини, яка б не знала його віршів і не пишалася б тим, що Україна має свого генія, якого, без перебільшення, знає увесь світ.

До пам’ятника Тарасу Шевченку присутні поклали квіти, був проведений молебень. Під час мітингу прозвучали вірші Тараса українською, англійською та німецькою мовами у виконанні учнів гімназії № 1 та школи № 7. А знаний у Сумах громадський діяч Катерина Білолюбська заспівала пісню на слова Кобзаря «Ой чого ти почорніло, зеленеє поле?»

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top