telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Механізм відшкодування пільгового проїзду учасників бойових дій потребує коригування і повинен бути адресним

Про пільгове перевезення учасників АТО говорили сьогодні на прес-конференції, що відбулася в обласному прес-клубі. Основним спікером був голова обласної ради Семен Салатенко, на переконання якого наразі це питання більш політизується, ніж вирішується.

«На початку року обласна рада внесла пропозицію монетизувати пільги – виділяти гроші безпосередньо пільговику, а вже він їх може витрачати на проїзд, або на інші потреби в межах тієї суми, яку буде визначено державою, - зазначив Семен Салатенко. - Обласна державна адміністрація не підтримала такі починання обласних депутатів і намагається створити «загальну касу», з якої, нібито, будуть повертатися витрачені кошти на проїзд за пред’явленням квитків».

Таку структуру голова ради вважає непрозорою і такою, що призводить до неефективного використання коштів. По-перше, не всі пільговики їздять транспортом міжміського сполучення, та й ті, хто ним користується, витрачають на поїздки різні суми. Окрім того, не кожен буде накопичувати квитки, аби потім їхати у район, стояти в черзі і чекати, коли за них виплатять кошти. По-друге, монетизація дасть можливість рівномірно розподілити кошти між усіма пільговиками, і вже вони самі матимуть змогу ними розпоряджатися: хто витрачатиме на міжміський транспорт, хто, наприклад, на пальне для своєї машини. Тим більше, що на сьогодні частина районних та міських рад не перерахувала кошти до цієї каси.

«Ми обрали варіант саме адресної допомоги, бо, якщо йти шляхом відшкодування пільг перевізникам, то процедура затягується у часі. Адресна допомога зручна як для перевізника, оскільки він відразу отримує кошти за проїзд, так і для пільговика, бо він сам корегує кількість поїздок і має право на будь-яке місце в автобусі», – пояснює Семен Салатенко.

Із ним погодилися заступник командира БСП «Донбас» Леонід Коваленко та військовослужбовець 92 ОМБр Сергій Бєседін. Останній вважає, що гілки влади повинні домовлятися між собою, але, на його думку, в даному випадку допомога повинна бути адресною. «На мій погляд всі за те, щоб ветерани АТО їздили безкоштовно, але цей механізм потребує коригування». Водночас він звернувся до атошників, щоб ті не зловживали статусом і не влаштовували тут «війни». Проблеми, вважає він, треба вирішувати мирним шляхом.  

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top