telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко: «Ми повинні пам’ятати тих, хто боровся ціною власного життя за Україну»

Вчора, 15 травня, біля пам’ятного знаку «Жертвам політичних репресій», що знаходиться поряд з центральним цвинтарем, відбувся мітинг-реквієм, присвячений цій сумній даті.

Жертв невинно убієнних вшанували хвилиною мовчання керівники області та міста, громадськість. Вони поклали до Меморіалу квіти, представники УПЦ КП провели молебень. Згадали на заході й переможницю Євробачення-2016 Джамалу, яка виграла конкурс з піснею про примусове переселення кримських татар.

Голова обласної ради Семен Салатенко у своїй промові згадав свого репресованого діда, ім’я якого носить голова обласної ради. Він, на щастя, зміг залишитися живим. Керівник обласного депутатського корпусу звернувся до присутніх: «Сумська земля покоїть прах невинних жертв і береже страшну правду про ті роки. І ми повинні пам’ятати тих, хто боровся ціною власного життя за Україну», – сказав він у своїй промові.

Голова ради запропонував управлінню освіти ОДА та міської ради розробити і провести в школах тематичні уроки пам’яті людей, які боролися за Україну. «Сумщина має багато політичних в’язнів, і ми повинні пам’ятати їх імена і подвиг їх повинен бути донесений до кожного школяра, до кожного жителя області», - заявив Семен Салатенко.

Керівник Сумської обласної організації українського добровільного, культурно-просвітницького, правозахисного, благодійного товариства «Меморіал» ім.Василя Стуса Катерина Білолюбська зазначила, що пам’ятник, встановлений на честь репресованих, символізує страждання, муки, які перенесли наші пращури. Вона також подякувала хлопцям, які сьогодні захищають країну.

 «Документально підтверджено, що майже 21 тисяча уродженців та мешканців області постраждали від комуністичного режиму та політичних репресій. Але насправді їх було значно більше. Наразі розроблено новий проект закону про реабілітацію жертв політичних репресій. Він відновить історичну справедливість, адже люди, позбавлені виборчого права, депортовані за національною ознакою також були жертвами політичних репресій», - зазначив під час заходу краєзнавець, член громадської організації «Меморіал» Микола Карпенко.

У своїх виступах учасники мітингу згадували непросту історію появи в Сумах пам'ятника жертвам комуністичних репресій, наголошували на важливості збереження історичної пам'яті та неприпустимості політичних репресій проти кримських татар і українців, до яких нині вдається Російська Федерація на окупованому нею півострові.

Нагадаємо, згідно з указом президента Віктора Ющенка, День пам’яті політрепресованих відзначається щорічно у третю неділю травня.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top