telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Колектив Сумської ЦРЛ просить не вплутувати їх лікарню в політичні інтриги

Минулого тижня Сумщину потрясла звістка про те, що відбувся обшук у Сумській центральній районній лікарні. Причому, до кабінету головного лікаря, який на той час знаходився у відпустці за межами області, не допустили ані пресу, ані громадських активістів, ані юристів. Голова Сумської обласної ради Семен Салатенко назвав тоді дії правоохоронців «політичним замовленням».

Розставити всі крапки над «і» вирішив колектив лікарні, який сьогодні, 13 травня, провів загальні збори і запросив на них місцеві ЗМІ.

Головний лікар Сумської ЦРЛ Володимир Поцелуєв розповів, що на початку поточного року лікарня закупила два молекулярних накопичувачі для рентген-апарату вартістю майже 200 тисяч грн. До цього часу обладнання не працювало півроку і, таким чином, жителі Сумського району не мали змогу пройти обстеження.

Такий крок, здавалося, мав би принести позитивні результати. Але так не сталося. Громадські активісти намагалися знайти у цьому питанні корупційну складову і звернулися з листом до правоохоронних органів, аби ті перевірили прозорість процедури закупівлі деталей.

Уже 8 квітня було винесено ухвалу суду про вилучення необхідних документів. Усі папери керівництво закладу надало. Але слідчі завідомо приховали цей факт, не повідомили, що документи з 11 квітня знаходяться в них, і звернулися до суду з вимогою провести обшук у лікарні. Шостого травня, вже під кінець робочого дня, зі своїми понятими і без попередження керівництва закладу, правоохоронці увійшли до приміщень адміністрації лікарні, зачинилися там і нікого не пускали дві години. Були вилучені комп’ютери економістів, через що застопорилася робота з нарахування колективу медиків зарплати.

На думку Володимира Поцелуєва, такий крок є тиском на нього як на голову фракції «Батьківщина» в обласній раді і є винятково політичним питанням. З ним погодився присутній на нараді заступник ГО «Майдан» Віктор Дубинко, який зазначив, що тиск чиниться з боку голови ОДА Миколи Клочка й на депутатів, які відстоюють свої принципові позиції і не дають адміністрації «протягувати» на комісіях свої питання.

Голова обласної ради Семен Салатенко, якого також запросили на збори, зазначив, що зараз проводиться робота з депутатами, аби ті голосували проти всіх питань, які він намагається порушувати, або навіть більше – за його відставку. «Всіх незгодних залякують різними брудними методами, а обшук у вашій лікарні, яку очолює представник «Батьківщини» – цьому підтвердження. Це така своєрідна помста за мою боротьбу з корупцією в області, звільнення непрофесіоналів з посад і відстоювання справедливості у питаннях життєдіяльності області», - наголосив очільник обласного парламенту.

За словами чергового лікаря Валерія Сіряченка, у хворих під час обшуку піднявся тиск, вони взагалі подумали, що у лікарні проводиться рейдерський захват. Представники медичного колективу, шоковані такими методами, говорять, що ніколи не могли й подумати, що лікарня може стати каменем спотикання у політичних інтригах. «Якщо правоохоронці знайдуть склад злочину у закупівлях, це повинно з’ясовуватися через суд, а не такими ганебними методами», - наголошували медики.

Коли йшли збори, Володимиру Поцелуєву надійшло повідомлення, що Ковпаківський районний суд м. Суми, який саме розглянув скаргу Сумської центральної районної лікарні щодо незаконного вилучення майна при обшуку медустанови, задовольнив скаргу ЦРЛ. Він визнав необґрунтованість дій поліції і зобов’язав слідчу Марину Бутакову, яка проводила обшук, негайно повернути вилучене майно, а саме комп’ютерну техніку.

Головний лікар сподівається, що в подальшому йому і колективу вдасться повністю відстояти свою правоту. Бо медики вважають, що такі дії з боку правоохоронних органів заплямували роботу лікарні. Тож вони написали звернення до народних депутатів України, Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ та голови ОДА з проханням неупереджено підійти до перевірки закупівлі молекулярних накопичувачів, не вплутувати політику в діяльність лікарів і надати колективу спокійно працювати та рятувати життя людей.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top