telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Оптимізація в медицині має бути обґрунтованою, - вважає депутат Володимир Поцелуєв

Депутати постійної комісії обласної ради з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства зібралися на робочу нараду. Вони заслухали начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергія Бутенка щодо стану реформування галузі охорони здоров’я в області в плані оптимізації ліжкового фонду.

 

Сергій Бутенко зазначив, що наразі на Сумщині проводиться аналіз ліжкофонду, який не робився протягом останніх 15 років. На сьогодні, за словами посадовця,  демографічна ситуація має негативний приріст, а, відтак, враховуючи те, що охорона здоров’я фінансується з бюджету, ліжкофонд доведеться скорочувати.

Нині при нормі - 80 ліжок на 10 000 населення, у нашому регіоні ця цифра складає 87. Наразі пропонується скоротити їх до 60. У чисельному виразі - в області 9635 ліжок, приблизно 3 000 треба скорочувати.

«Я погоджуюся, що процес болісний, - зазначив Сергій Бутенко, - але питання має бути інформаційно-правильно розтлумачене людям. Це не реформа, а робота по оптимізації коштів. Такий крок не погіршить медичного обслуговування людей та доступність медичних послуг. Це кроки, аби привести реалії медицини до реалій сьогодення».

У підсумку жвавого обговорення депутати запропонували надати детальне обґрунтування по кожному району. Депутат обласної ради, голова фракції «Батьківщина» Володимир Поцелуєв запропонував цю тему обговорити з громадами та експертами-медиками.

Таку думку підтримав і голова ради Семен Салатенко, що був присутній на депутатському зібранні.

Питання заслухають на засіданні депутатської комісії, яке попередньо відбудеться 23 травня.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top