telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумчани відзначили День Перемоги і відкрили контактну скульптуру ветеранам ВВВ

«Дорогі ветерани, шановна громадо! Ми відзначаємо День Перемоги в найкривавішій війні 20 століття, у якій наш народ заплатив страшну ціну. Двічі фронт прокотився Україною: мільйони загиблих, десятки мільйонів зламаних доль.  Українці воювали у всіх арміях антигітлерівської коаліції. Ми захищали власну землю, форсували Дніпро. Це наші українці були в складі союзних військ Нормандії. Це наш народ переміг нацизм. Найстрашніша ціна і найбільший вклад у Перемогу, шана і скорбота за загиблими.  Нині загарбники знову топчуть нашу землю. Але наш народ – непереможний. Ми показали це 9 Травня 1945 року, покажемо й зараз. Тож віддаємо шану нашим предкам, нашим дідам-ветеранам і шануємо тих, хто зі зброєю в руках бореться за наш День Перемоги сьогодні».

З такими словами звернувся до присутніх голова Сумської обласної ради Семен Салатенко під час урочистостей, присвячених Дню Перемоги.

9 травня громадськість Сумщини, влада області та міста, депутати різних рівнів зібралися на заходи, які пройшли з нагоди 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Спочатку жителі та гості обласного центру поклали квіти до могил воїнів, які загинули в зоні проведення АТО. Далі пройшли до пам’ятника Скорботній матері та пам’ятника воїнам Війська Польського. Основні заходи відбулися біля Меморіалу «Вічна Слава».

Усіх загиблих у роки Другої світової війни згадали хвилиною мовчання, поклали квіти до Вічного Вогню. На честь полеглих на фронтах Другої світової війни та у зоні бойових дій на сході України лунали рушничні залпи, героїчні пісні та слова подяки за подвиги в ім’я волі рідного народу та миру на українській землі. Вихованці Державного ліцею з посиленою військово-фізичної підготовкою «Кадетський корпус ім. І.Г.Харитоненка» пройшли урочистим маршем.

Громадськість приходила з фотографіями своїх рідних, загиблих під час або вже після війни. Цього разу добавилося й фото Героя Радянського Союзу Василя Батєхи, який помер цього року. Колишні військові льотчики тримали в руках портрети Героїв ВВВ – уродженців Сумщини.

Цього ж дня біля меморіалу Слави була відкрита контактна скульптура ветеранам Великої Вітчизняної війни. Вона, за словами архітектора Володимира Бикова, не зроблена з однієї людини, а є узагальнюючою.

Ідея створити пам’ятник прийшла творчій групі, яка, до речі, є інтернаціональною: грузин, азербайджанець та українець. Автори не озвучують суму, яка була витрачена на розробку і облаштування скульптури. Говорять лише, що настав час встановлення таких пам’ятників і, таким чином, віддячити ще раз ветеранам за їх Перемогу.

Останнє оновлення на Вівторок, 10 травня 2016, 08:40

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top