telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Наталя Калініченко: «Утиски свободи слова неприпустимі»

Депутат обласної ради, голова тимчасової контрольної комісії з перевірки скарг та за фактами незаконного втручання у діяльність комунальних ЗМІ та забезпечення свободи слова на території Сумської області повідомляє про нещодавнє засідання у Глухові.

Наталя Калініченко наголошує, що обговорювали два звернення - редактора газети «Народна трибуна» Світлани Халімоненко щодо бездіяльності міської ради у з’ясуванні питання реформування ЗМІ та звернення редактора газети «Новини Тростянеччини» Павла Зленка щодо перешкоджання діяльності редактора та втручання органів влади в роботу редакції: «Хоч газети виходять у різних містах, але проблеми мають однакові - співзасновники вперто не хочуть їх «відпускати», тобто ухвалювати, як того вимагає Закон, рішення про вихід із співзасновників».

Депутат каже, що комісія не має таких широких повноважень, аби вплинути на керівників та депутатів, але суспільний резонанс створюється. Вона обіцяє і надалі оприлюднювати поіменні голосування на сесіях, звертатись до керівників партійних організацій, депутати від яких ігнорують вимоги Закону, об’єднувати журналістську спільноту і громадськість для захисту інтересів редакцій, і, звичайно, оскаржувати рішення в судах.
«Приємно, що в комісії працюють представники різних партій, але всі мають однакове бачення - утиски свободи слова неприпустимі і Закон про реформування комунальних ЗМІ треба виконувати», - акцентувала увагу депутат.

Детальна робота комісії буде оприлюднена у відповідному звіті на черговій сесії обласної ради.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top