telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Земляцький рух єднає Україну

Член ради Сумського земляцтва Валентина Єфремова підготувала цікавий і різноплановий матеріал про діяльність громадської організації «Сумське земляцтво у м. Києві», яка нещодавно провела свої звітно-виборчі збори. Захід відбувся в приміщенні Київського національного університету технологій та дизайну і зібрав не тільки членів товариства, а й численних гостей із Сумської області та партнерів по діяльності.

«Внесок Північної Пальміри України в загальну справу держави підкріплено відеозвітом, який був оприлюднений на початку зборів. У багатьох присутніх наверталися сльози вдячності, бо спогади були відвертими і приємними. Голова земляцтва Іван Рішняк, заслужений економіст України, палкий прихильник земляцького руху в Україні, благодійник багатьох заходів, подякував сумчанам за активну діяльність. У своєму виступі він наголосив, що, незважаючи на складну економічну та політичну кризу в Україні, земляцький рух продовжує свою копітку справу на ниві духовного відродження рідного краю.

На зборах усіх присутніх привітав голова Сумської обласної ради Семен Салатенко, який прибув з командою заступників голови ради. Приємно було бачити керівників райдержадміністрацій, голів районних рад, керівників підприємств Сумської області, що свідчило про доцільність земляцького руху. Знаковими сувенірами вітали Сумське земляцтво голова координаційної ради земляцтв України, заступник голови Івано-Франківського земляцтва, партнери у громадських справах – «Національна спілка художників України», міжнародна громадська організація «Федерація жінок за мир у всьому світі», видавництво «Справи сімейні».

Земляцтво має свій девіз «Сумчани – єднаймося!», тому всі свої зусилля ми спрямовуємо на єднання усієї України. Досить нагадати проекти із вшанування пам’яті нашого славетного земляка, полководця, державного діяча, який стояв біля витоків незалежної України – останнього отамана Запорізької Січі – святого Петра Калнишевського. Щорічні конференції «Калнишева рада» збирають представників майже з усієї України. Ми вшановуємо наших ветеранів Великої Вітчизняної війни, вклоняємося пам’яті героїв партизанського руху України.

Сумська область – колиска творчих особистостей, які увійшли до золотої культурно-мистецької скарбниці України. Прикладом є заснований земляцтвом Всеукраїнський літературний конкурс неперевершеного лірика України Олександра Олеся, переможцями якого стали представники майже всіх областей України, серед яких уродженець Полтавщини, Герой України, поет Борис Олійник, а цього року переможцями стали Микола Словінський та Анатолій Гризун.

Ми приділяємо увагу тим видатним землякам, імена яких були за радянських часів викреслені зі шпальт історії. Серед них український патріот, історик, археолог, художник, мистецтвознавець, дослідник історичних та зберігач пам’яток, володар ордена Станіслава ІІІ ступеня, Микола Макаренко (1877–1938). Перший директор музею ім. Богдана та Варвари Ханенків здійснив в Україні важливі археологічні дослідження, які відкрили нашу державу світові. За мужній вчинок - збереження національних святинь - Микола Макаренко поплатився життям. Уже десять років поспіль ми влаштовуємо творчі проекти, вшановуючи пам’ять нашого знаного земляка, про що свідчить міжнародна виставка екслібрисів «Знищені імена повертаються». Переможцями цьогорічного конкурсу стали сумчани – Микола Бондаренко із села Успенка Буринського району та Олексій Бондаренко – з міста Путивль.

Під час зібрання було проведено огляд виставок, відеозвіт про проведену роботу земляцтва за минулі п’ять років. Присутні могли побачити фотосесію, яка красномовно розкривала творчий потенціал сумчан, турботу про людей, пам’ятні поїздки по області, заходи на честь видатних особистостей, які прославляють українську спільноту.

Група художників, які поєдналися у «Мистецьку світлицю», ініціювали проект «Повернення». Його мета – підтримати обласну програму духовного відродження Сумщини. Пересувні художні виставки: «Історія і сучасність», «Сумщина любове моя!», «Артефакти в натюрморті», «Храми України», «Родина. Творчисть. Україна», «Знищенні імена повертаються» єднають столицю України з найвіддаленішими місцями Сумщини. Результатом заходів стало не тільки залучення людей до витоків прекрасного, а й поповнення місцевих музеїв творами образотворчого мистецтва. Таке подвижництво сприяло відкриттю художніх галерей із передачею власних колекцій від Н.Велігоцької (1935–2015) в місто Конотоп, від М. Нечвоглода – в місто Велика-Писарівка. А в місті Ромни відкрили галерею ім. Івана Кавалерідзе завдяки колекції В.Єфремової. 

Земляцтво влаштовує фестиваль дитячих хорових колективів «Співаймо разом» в смт Терни Недригайлівського району (ініціатор та голова журі – народний артист України Анатолій Мокренко). У Ямполі відкрито меморіал засновнику Христовоздвиженськогого трудового братства Миколи Неплюєва.

Благородна мета – допомогти рідній Сумщині - спонукає до активної участі  в земляцькому русі провідних фахівців у різних галузях народного господарства, політиків, науковців, трудівників у галузі медицини, освіти, культури, будівництва. Чимало активістів отримали нагороди від Сумської обласної адміністрації, Сумської обласної ради, були нагороджені «Відзнакою та Подякою Сумського земляцтва».

Наша область – прикордонний край, тому відповідальність на цілісну територію, забезпечення мирного життя перейшло нам у спадок від наших пращурів-козаків. Ось чому здавен нам притаманна вірність державі, служіння вірою і правдою її процвітанню. Нині над Україною не мирне небо, але ми намагаємося підтримати свої Збройні сили, воїнів АТО не тільки фінансово.

Одноголосно був переобраний на новий термін керманич товариства Іван Рішняк, обрана нова рада земляцтва члени ревізійної комісії. Враховуючи зауваження та пропозиції, бачимо, що в земляцтва попереду чимало роботи. А підписаний договір про взаємну співпрацю між Сумською областю -«вишневою гілкою України» - та земляцтвом, надає впевненості, що разом ми зможемо подолати усі перешкоди на благо свого народу.

Єднаймося, бо наша держава того варта! 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 квітня 2016, 09:47

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top