telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Психологічній службі області – 25!

За 25 років свого існування психологічна служба системи освіти області – необхідність, викликана часом, зазнавала змін і реорганізацій. Але незмінною залишалася мета діяльності, як написала у вірші практичний психолог Стецьківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Сумської районної ради Любов Сухомлин, «здоров’я захистить, благополуччя дать психічне дітям й психологічний супровід здійснить системи вітчизняної освіти. Щоб разом з педагогікою йти одним шляхом – виховувать й навчати, і відкривать незвідані світи й опорою для педагогів стати».

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна з особливою приємністю взяла участь у заході з ювілейного відзначення психологічної служби, адже за освітою – психолог. 1991 року Лілія В’ячеславівна була серед слухачів першого набору за спеціальністю «Психолог освіти» на факультеті післядипломної освіти Сумського державного педагогічного університету ім. А.С. Макаренка.

При обласному управлінні освіти її колишній начальник (1992-1999) Володимир Живодьор ініціював створення та розвиток психологічної служби системи освіти області, згодом перейменованої в обласний центр практичної психології, а в 2000 році – в Обласний центр практичної психології і соціальної роботи. Були створені міжрегіональні методичні об’єднання практичних психологів дошкільних загальноосвітніх навчальних закладів, започатковано обласні конкурси «Кращий психологічний кабінет дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів» та «Кращий працівник психологічної служби». Спільними зусиллями психологів Сумщини успішно проведений Всеукраїнський науково-практичний семінар «Психологічний супровід сільської школи» та І обласний психологічний форум.

З 2015 року центр, перейменований у науково-методичний центр психологічної служби та перепідпорядкований КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти», зажив новим повнокровним життям. Першим успіхом стали проекти: суспільний «Будуємо культуру миру разом!» та обласний дистанційний для старшокласників «Мій світ психології».

- Це так символічно, що психологічна служба Сумщини, «неповторна і єдина, покликана підносити і окриляти», - ровесниця нашої держави Україна, - зазначає Лілія Ричкіна. – Тож хочеться від усього серця побажати колегам, ентузіастам своєї справи, натхнення на нові звершення і починання в ім’я світлого майбутнього Батьківщини, у відкритті пізнання чарівного світу її маленькими громадянами без проблем і тривог.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top