telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко зустрівся з представником Посольства США

Голова обласної ради Семен Салатенко привітав 2-го секретаря – консула з політичних питань Посольства США Марка Муррі в стінах представницької влади регіону від усіх депутатів ради. В офіційній зустрічі також узяв участь міський голова Сум Олександр Лисенко.

Присутні обговорили політичне та економічне життя Сумщини, зокрема очільник обласних парламентарів акцентував увагу на реформах, які тривають у країні, високому рівні корупції. В цьому аспекті розповів про антикорупційний форум, який відбувся під його головуванням на початку березня. «Ми маємо на меті залучити для боротьби з корупцією якнайбільше активістів і громадських діячів. Бо є багато питань, на які повинні мати вплив саме жителі області, як, наприклад, проведення переатестації в поліції, процес якого повинен бути достатньо прозорим. А наразі переатестація керівників першої ланки проходитиме у Києві, другої – у Харкові, а всіх інших працівників – на місцях. Але моя позиція така, що до комісії з переатестації повинна входити місцева громадськість, а сам процес має відбуватися там, де поліцейські працюватимуть. Ця проблема нині збурює суспільство».

Під час зустрічі йшлося також про перспективи, які відкриються для Сумщини після об’єднання громад. Як приклад Семен Салатенко навів Березівську громаду. За його словами, там уже відбуваються відчутні перетворення, і голова ради сподівається, що, дивлячись на позитивні зміни своїх земляків, до кінця поточного року в області буде створена ще не одна територіальна громада.

Марк Муррі погодився, що децентралізація – важливий процес для того, аби місцева влада мала змогу вирішувати проблеми місцевих громад. «Цей процес дуже важливий і треба продовжувати рух вперед», - наголосив американський гість. Також він висловив сподівання, що розпочаті в країні реформи все ж таки будуть доведені до свого логічного завершення, і, завдячуючи їх упровадженню, Україна стане потужною економічно-стабільною європейською державою.

Семен Салатенко та Олександр Лисенко, розповідаючи про проблеми в податковій реформі, професійно-технічній освіті, суддівській системі, медичній реформі, акцентували увагу на тому, що успіх реформ саме на столичному рівні допоможе їх просуванню на місцях. 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top