telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумське НВО модернізувало ще один БТР для захисників України

У рамках шефської допомоги Національній гвардії України ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об'єднання» провело модернізацію чергового бронетранспортера. Прохання захисників держави виконане в рекордні терміни – всього за десять днів, адже військова машина вкрай необхідна в зоні проведення антитерористичної операції.

З огляду на те, що підготувати БТР для роботи в умовах АТО потрібно було дуже оперативно, заводські служби працювали в тісній взаємодії і максимально «запаралелили» всі процеси. «Водночас розроблялася конструкторська документація, підбиралися необхідні матеріали та докуповувати ті, яких не було в наявності на складах підприємства, а за мірою їх надходження проводилася модернізація військової машини. У підсумку – з моменту отримання листа від військової частини Нацгвардії до виїзду оновленого бронетранспортера з території заводу пройшло всього-на-всього 10 днів», –  зазначає директор із виробництва Сумського НВО Олег Парфененко.

Визначальна особливість поставленого завдання – встановлення протикумулятивних екранів. «Ми вже неодноразово проектували захисні конструкції для БРДМів, а ось на бронетранспортер розробляли вперше. Вихідних даних – нуль, так що довелося «промацати» кожен сантиметр машини, щоб підготувати креслення. Проте, задум втілено в життя – решітки надійні і маневрені. У процесі руху вони щільно притискаються до бортів БТРа, а ось у бойових умовах розкладаються таким чином, щоб забезпечити максимальний захист екіпажу. Військові повністю задоволені отриманим результатом», – пояснює начальник відділу металоконструкцій та спецобладнання спеціального конструкторського бюро Сергій Дінігуб.

ПАТ «Сумське НВО» стабільно надає посильну допомогу захисникам цілісності України. На їхні потреби спрямована частина автопарку (понад 30 одиниць), ремонт якого підприємство здійснює за свій рахунок. На шефських засадах відновлюється й спецтехніка, в тому числі: БРДМи, БТРи, «Гради». У значній кількості виготовлені пічки-буржуйки, інші металеві та дерев'яні конструкції, запит на які виникає повсякчас.

Максимальне сприяння отримує Сумської прикордонний загін. Об'єднання опікується ним упродовж останніх 15 років, а з початком буремних подій на сході держави регулярно поповнює його матеріальну базу: меблями, матрацами, подушками, постільною білизною, шанцевим інструментом, комп'ютерами, різним обладнанням для блокпостів, бліндажів тощо.

Не залишилося осторонь підприємство, коли було прийнято рішення про народне будівництво військового містечка неподалік села Стецьківка, що під Сумами. Зокрема, на благодійних засадах капітально відремонтований і оснащений перший поверх однієї із споруд загальною площею 520 м2, котрий слугуватиме як їдальня.

Надається також фінансова допомога на лікування бійців, що отримали поранення, закупівлю військового спорядження, своєчасно виплачується середня зарплата мобілізованим співробітникам, а також мінімальний заробіток сім'ям загиблих заводчан-воїнів АТО. Активну участь бере у волонтерському русі й трудовий колектив: сумські машинобудівники збирають провізію, плетуть теплі речі, маскувальні сітки, здають кров та ін.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top