telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Депутат обласної ради Наталія Калініченко - про ситуацію з реформування комунальних ЗМІ на Сумщині

Депутат обласної ради Наталія Калініченко та головний редактор газети «Голос Посулля» Ігор Скрипченко повернулися зі зборів Ради Асоціації місцевої преси в Києві, які відбулися за участі голови Держкомтелерадіо Олега Наливайка, секретарів Національної спілки журналістів України Валерія Горобця, Олександра Бухтатого, юрист-консульта НСЖУ Тетяни Котюжинської. Члени Ради Асоціації обговорювали хід реалізації Закону України «Про реформування державних та комунальних засобів масової інформації».

За словами Олега Наливайка, впровадження цього Закону найкраще йде в Миколаївській, Сумській, Чернігівській, Рівненської, Запорізькій областях. Держкомтелерадіо та НСЖУ постійно тримають на контролі ситуацію з реформування, надають відповідні роз’яснення, юридичну допомогу.

Депутат облради Наталія Калініченко пояснила ситуацію з реформування на Сумщині.

Так, з 21 комунального видання всі провели збори, визначилися з етапом та способом реформування. 13 газет обрали перший. Сумська обласна рада - єдина в Україні, де створена тимчасова контрольна комісія з перевірки скарг за фактами незаконного втручання у діяльність комунальних ЗМІ та забезпечення свободи слова на території Сумської області. Її діяльність, а також активна зацікавленість заступника голови обласної ради Лілії Ричкіної сприяють тому, що на Сумщині реформування комунальних ЗМІ має один із найкращих показників в Україні.

Порушували на зборах і проблемні питання реформування, а саме ситуацію з ліквідацією газети «Народна трибуна» в Глухові та втручання в діяльність газети «Новини Тростянеччини» (м. Тростянець) органів влади та самоврядування.

На жаль, в Україні протидія реформуванню з боку співзасновників має місце. Позиція Держкомтелерадіо однозначна – максимальна підтримка пропозиції трудових колективів щодо роздержавлення, наголосив голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Він також повідомив учасників наради, що Держкомтелерадіо працює над проектом «Порядку надання адресної фінансової підтримки реформованим друкованим засобам масової інформації місцевої сфери розповсюдження» та очікує ближчим часом юстування «Порядку формування зведеного переліку об’єктів реформування». Олег Наливайко зазначив, що Держкомтелерадіо звернувся до Кабінету Міністрів України з листом, в якому висловив прохання доручити органам державної влади сприяти трудовим колективам редакцій у реалізації Закону та забезпечити прийняття рішення про реформування та спосіб реформування.

Крім того, в листі Держкомтелерадіо наголошено на необхідності доручення місцевим органам виконавчої влади організувати співпрацю з органами місцевого самоврядування, які є засновниками друкованих ЗМІ та редакцій, у частині забезпечення реалізації заходів з реформування.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top