telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Лілія Ричкіна: «Ми потребуємо універсального видання про Сумщину»

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна стала співголовою експертної ради з питань книговидання, утвореної розпорядженням голови ОДА.

11 квітня відбулося перше засідання цього консультативно-дорадчого органу. У його роботі взяли участь представники облради, облдержадміністрації, керівники обласних організацій творчих спілок, Державного архіву Сумської області, науковці, бібліотекарі.

Беручи за мету популяризацію та сприяння підтримці місцевої книжкової продукції, підвищення рівня читацької активності, забезпечення доступу громадян до інформації та створення сприятливих умов для подальшого розвитку видавничої діяльності, експертна рада розглянула заявки на видання книг у першому кварталі 2016 року. Їх було 26, але поки що зійшлися на тому, що у найближчі місяці має побачити світ збірка нарисів групи авторів про 108 загиблих учасників АТО – уродженців Сумської області. Планується 4 тисячі екземплярів направити в усі школи, профтехучилища, бібліотеки тощо.

Ініціатором ще одного видання, друк якого погодили члени експертної ради, стала Сумська обласна організація НСПУ. Це буде літературний альманах «Слобожанщина» на 336 сторінках, куди ввійдуть художні твори 28 сумських авторів. З накладу в 450 екземплярів частина поповнить фонди обласних бібліотек.

Місцеві краєзнавці давно ратують за створення історико-краєзнавчого науково-популярного видання. Звичайно, для популяризації рідного краю, його перлин, славної історії, самобутнього сьогодення така книга потрібна. Приміром, і численні гості Сумщини мали б змогу повезти з собою її частинку – художньо-ілюстровану книгу.

- Ми потребуємо не просто видання про Сумську область, а універсального, високохудожнього, якого не гріх репрезентувати й високоповажним візитерам із закордоння, - переконана заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна. – Звичайно, на подарункову вартісну книгу потрібно чимало коштів, а їх у непростий час бракує. Залишається сподіватися на спонсорів - хочеться вірити, що знайдуться небайдужі поціновувачі рідного краю і посприяють у такому книговиданні.

Серед заявок на видання книг, які розглянули члени експертної ради, чимало робіт з історії просвітницького руху на Сумщині, сіл та міст, розсекречених документів з Державного архіву, близько десяти робіт до 200-річчя з дня народження Тараса Шевченка. На думку експертів, частину з них варто було б, наприклад, уже зараз розповсюдити в електронному варіанті – такому доступному тепер студентам місцевих вишів, усім, хто має вихід в інтернет, хто активно зможе долучатися до обговорення запропонованих проектів, вносити корективи і правки.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top