telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Децентралізація: просто про складне

Саме за такою темою в селі Комиші Охтирського району відбувся «круглий стіл» за участі представників обласної та районної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості та місцевих засобів масової інформації. Учасники заходу обговорили питання децентралізації влади в Україні та Польщі, причини низької активності громад регіону в даному питанні. Гостею «круглого столу» стала заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна.

Зокрема вона зупинилася на сучасному етапі справ в області, навела досвід Березівської громади Глухівського району. Також зазначила, що не можуть громади з населенням кількістю до тисячі мешканців надавати якісні послуги у всіх сферах суспільного життя та розвиватися. «Громада має стати повноправним розпорядником земель, будівель, устаткування. Зібрані податки в більшості мають залишаться на місцях. Децентралізація надає право обраному голові громади вільно приймати всі важливі для людей рішення – без жодних вказівок із центру. Але ситуація ускладнюється тим, що в нас немає часу розтягувати проведення реформи на десятиріччя, як це могли дозволити собі Західні країни», - зазначила Лілія В’ячеславівна.
Т.в.о. голови Охтирської райдержадміністрації Наталія Окрайченко проаналізувала стан впровадження реформи в Охтирському районі.

Жваву дискусію викликало обговорення питання готовності громади до реформ. Про причини «стримання» даного процесу говорили присутні на засіданні сільські голови. Так, Рибальський сільський голова Ігор Савков висловився за те, «щоб дана реформа була все ж таки завершена на рівні децентралізації, а не укрупненні громад».

Начальник відділу з питань співробітництва та інвестицій Охтирської районної ради Руслан Марченко повідомив присутнім про реформу децентралізації у Польщі. Зупинившись на її історії та основних характеристиках адміністративного устрою, на знаннях отриманих у рамках навчального візиту до Польщі в березні цього року.

Про приклади життя громади після децентралізації у Польщі детальніше розповіла виконавчий директор ОРГО «Ініціативи розвитку» Ольга Андоленко, наголосивши, що жодне рішення на будь-якому рівні місцевого самоврядування не буде реалізовано без активного залучення до його прийняття громадськості. «На жаль, проведений нещодавно локальний аналіз зазначив, що наша молодь проявляє низьку громадянську активність і не готова до прийняття управлінських рішень», - констатувала Ольга Андоленко.

Підсумком «круглого столу» було обговорення локальних ініціатив, які могли б бути реалізовані для успішного розвитку громади та активізації громадянського суспільства. На знак розвитку та процвітання Комишанської громади учасники заходу посадили саджанці «Кримської сосни».

Захід проведено ОРГО «Ініціативи розвитку» та Охтирською районною радою в рамках проекту «Сильні локальні громади – ключ до успіху реформи місцевого самоврядування», в якій Охтирський район бере активну участь.

 

Останнє оновлення на Четвер, 31 березня 2016, 10:37

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top