Костянтин Товстуха: «Зведення храму стане головним наказом у моєму житті»

Депутат Сумської обласної ради Костянтин Товстуха нещодавно відвідав Княжицький навчально-виховний комплекс, що на Ямпільщині.

Це осередок культурно-освітнього життя великого села. Директор школи Ольга Васютенко не без гордості розповідає, що селяни приходять не тільки для того, щоб дізнатися про успіхи в навчанні своїх дітей, але й поспілкуватися громадою, поділитися наболілим.

От і зараз, не встигли директор і депутат розібратися з потребами навчального закладу (а їх завжди багато!), як до кабінету почали заходити княжичани. Сільське «радіо» рознесло по хатах звістку про приїзд Костянтина Товстухи, а його в Княжичах відмінно знають і цінують за виконаними наказами.

У одному з просторих приміщень школи голова сільської ради  Сергій Кузьменко і надавав слово всім, хто бажав оприлюднити своє бачення проблем сьогодення.

Найбільше людей цікавило, чому така низька закупівельна ціна на молоко На Ямпільщині? Поки воно надійде від корови до прилавка магазину - у вартості дорожчає в десять, а то й більше разів! А у селян заготівельники скуповують дорогоцінний продукт за копійки.

Колись, ще за радянських часів побудовані дороги – розбиті вщент. Перевізники відмовляються пускати автобуси маршрутом між Ямполем та Княжичами. Дорога ж неблизька, майже 30 кілометрів. І щодня у когось є нагода відвідати установи в Ямполі. А не приведи, Боже, серйозно захворіти – викликай за захмарною ціною таксі, бо помреш, не дочекавшись допомоги. До речі, як міг, депутат відразу ж допоміг. Хоча б місцевий шлях після зимівлі наступного дня грейдер привів у порядок.

Але найголовніше питання, яке розглянули селяни разом з депутатом, було духовне.  Справа в тім, що у такому великому селі немає церкви. Батюшка приїздить з Марчихиної-Буди у великі свята, і відправляє службу в центрі Княжич, на шляху. Костянтин Товстуха ще на початку року запропонував голові сільради порадитися з громадою у справі будівництва храму. 

Обласна рада виділяє на рік для діяльності депутата чималі суми. Депутат дав слово, що допоможе коштами і в організаційному плані.

Під час зустрічі з депутатом люди зголосилися всім миром стати на толоку. Є в селі муляри, теслі. Та й гривнею скинуться, хто скільки може. Голова сільради вивів присутніх на подвір’я і показав фундамент, який колись заклали під будівлю, та й покинули за нестачею коштів. На нього вирішила громада поставити з часом красуню-церкву!

«А стрічку новобудови розрізатимемо разом, - додав Костянтин Товстуха, - зведення храму стане головним наказом у моєму житті».

Останнє оновлення на Середа, 30 березня 2016, 12:44

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube