telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Керівництво та депутати облради взяли участь у загальних звітно-виборних зборах Сумського земляцтва

Уже понад 20 років збираються вихідці з нашого краю у Сумському земляцтві в Києві. Цьогоріч на загальні звітно-виборні збори приїхали голова обласної ради Семен Салатенко, перший заступник голови ради Анатолій Річкаль, заступник голови ради Лілія Ричкіна, обласні парламентарі, міський голова Ромен, відомі підприємці.

Голова земляцтва Іван Рішняк прозвітував про роботу за рік, наголосив на тому, що в Києві проживає 15 тисяч вихідців із нашої області, а Сумське земляцтво налічує лише до тисячі людей. Тому звернувся до усіх, щоб не забували про існування організації, бо лише гуртом можна допомагати рідній Сумщині ставати більш потужним регіоном.

Семен Салатенко у своєму виступі розповів про нинішній стан справ у області, зокрема, про складні стосунки із нашим сусідом – РФ, із якою Сумщина має 562 км спільного кордону. Про те, що до Києва та Харкова перейшли на обслуговування великі платники податків, про життєдіяльність області. І звернувся до присутніх: «Спостерігаючи за вельмишановним зібранням, я бачу, що всі ми різнимося за віком, фахом, політичними уподобаннями. Але всіх нас об’єднує одне: ми – сумчани! І це звання залишиться назавжди з нами, де б ми не жили і в якій би галузі не працювали. Дякую земляцтву за те, що ви залучаєте до своїх рядів усіх сумчан, які виїхали за межі регіону і сьогодні обіймають державні посади різного рівня, успішно розвивають свій бізнес і мають можливість допомогти Сумщині стати сучасним та комфортним для життя регіоном».

На заході було підписано спільну тристоронню угоду між обласною радою, ОДА та Сумським земляцтвом, предметом якої є встановлення партнерських відносин у межах наданих повноважень для збереження й збагачення традицій, історико-культурної спадщини регіону, підтримки земляків - уродженців Сумщини, що проживають поза її межами.

Також на зборах наголошувалося, що Сумська обласна рада спільно з Сумським земляцтвом та ОДА проведуть в області низку культурно-масових заходів задля ознайомлення з історичними традиціями та надбанням жителів області, розвитку культурних зв’язків. А ще знову переобрали керівником земляцтва Івана Рішняка. До речі, йому влітку цього року буде передано булаву правління земляцтв України. Зазвичай вона передається на півроку. Вважається, що бути координатором – це значить взяти на себе відповідальність за дії земляцтв усіх регіонів, і бути в центрі відповідних подій.

Після закінчення офіційної частини було невимушене спілкування, присутні мали змогу оглянути виставки, які підготували жителі Сумщини, відбулася культурна програма.

Для довідки: Вперше ініціативні збори зі створення Сумського земляцтва у Будинку письменників України у Києві за ініціативи Анатолія Мокренка, Ади Роговцевої, Віталія Білоножка, Олекси Ющенка, Михайла Шевченка, Миколи Гриценка, Дмитра Білоуса, Анатолія Єпіфанова. Статус громадської організації було набуто після реєстрації в Міністерстві юстиції України, що відбулося 23 червня 1999 року.
Нині Сумське земляцтво налічує понад 800 членів, серед яких 16 академіків, 65 докторів наук, 75 кандидатів наук та ін. Усі ці роки земляцтво очолювали різні люди: Михайло Шевченко, Анатолій Коваленко, Володимир Стельмах. З 2010 року його керівником є Іван Рішняк.

За підтримки Сумського земляцтва відбуваються фестиваль «Кролевецькі рушники» у Кролевці, свято Івана Купала у Недригайлові, конкурс гумористів «Вишневі усмішки» в Охтирці, свято «Козацький Родослав» у Шаповалівці (Конотопський район), фестиваль «Горнусь до тебе рідний краю», «Партизанська зірниця» в м. Путивль. Сумське земляцтво в місті Києві є засновником двох всеукраїнських премій: літературної імені Олександра Олеся (за ліричні твори) та художньо-мистецької імені Миколи Макаренка (мистецтвознавчі праці). Також громадська організація взяла шефство над низкою дитячих будинків Сумської області.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top