telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Депутати облради підтримали прохання багатотисячного колективу машинобудівників

Ще перед початком розгляду основних питань порядку денного пленарного засідання 4 сесії обласної ради голова обласної ради Семен Салатенко врахував прохання представників трудового колективу ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», які прийшли до ради за підтримкою, і надав слово їхньому представникові Володимиру Грінцову.

На превеликий жаль, сьогодні одне з найбільших бюджетоутворюючих підприємств області на межі закриття. Депутати одностайно висловилися за збереження виробничого науково-інноваційного та кадрового потенціалу флагмана обласної промисловості, а також за зняття соціальної напруги. Враховуючи висновки постійної комісії з питань промисловості, енергетики, транспорту, зв’язку, розвитку підприємництва та паливно-енергетичного комплексу, сесія обласної ради прийняла рішення вдруге звернутися до Кабінету Міністрів України щодо ситуації на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання».

У документі насамперед йдеться про те, що ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання»засноване у далекому 1896 році, тож 2016 рік – ювілейний (120 років із дня заснування). Основною спеціалізацією підприємства є розроблення і виготовлення компресорних станцій, газоперекачувальних агрегатів, спеціального обладнання для нафтогазохімічної, металургійної, вугільної промисловості, енергетики, агропромислового комплексу тощо.

Підприємство здебільшого орієнтоване на експорт. У докризовий період воно експортувало понад 90 відсотків виробленої продукції до більш ніж 40 країн світу (Російська Федерація, Казахстан, Туркменістан, Узбекистан, Азербайджан, Іран, Китай, Німеччина та ін.).

На сьогодні на підприємстві склався надзвичайно важкий фінансово-економічний стан, спричинений зниженням обсягів виробництва у зв’язку із втратою комерційних замовлень; вимогами замовників щодо додаткових банківських гарантій банків-нерезидентів, отримати які на сьогодні досить складно; максимальним обмеженням банківського кредитування та перекредитування; відмовою замовників у проведенні передоплати через воєнні дії в країні.

Господарська діяльність товариства протягом 2015 року була збитковою (1,7 млрд. гривень збитків), що не дало можливості розрахуватися з обов’язковими платежами. Зросла заборгованість із виплати заробітної плати, яка на початок 2016 року становила 26,4 млн. гривень і перевищила цей показник на початок 2015 року в 3,1 раза. Зросли також борги до Пенсійного фонду відповідно з 4,1 до 6,3 млн. гривень, або в 1,5 раза.

У 2015 році були вжиті заходи з оптимізації кількостіі працюючих. Їх середньоспискова чисельність зменшилась проти 2014 року на 18,8%, до 8511 осіб.

У 2014 році Сумська обласна рада вже зверталася до Президента України та Кабінету Міністрів України з проханням вжити на державному рівні заходів для забезпечення стабільної роботи ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання», проте звернення залишилось без належного реагування».

Тож депутати знову просять уряд «опрацювати можливість підтримки на державному рівні багатотисячного колективу робітників підприємства у прагненні зберегти потужний виробничий та науково-інженерний потенціал об’єднання, яке готове працювати на благо України», а також «розглянути можливість залучення до виконання державного замовлення для нафтогазохімічної промисловості, металургії, військово-та агропромислового комплексів насамперед вітчизняних товаровиробників, зокрема ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання».

Голові обласної ради доручено направити звернення до Кабінету Міністрів України.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top