Сумський прикордонний загін звертається до громадян про дотримання законодавства з прикордонних питань

3 березня у Путивльському районі Сумської області прикордонники були вимушені з пострілами зупиняти позашляховик Toyota Land Cruiser, водій якого в порушення вимог законодавства України, перебуваючи у межах прикордонної смуги без документів, що посвідчують особу, не виконав законних вимог прикордонного наряду щодо зупинки транспортного засобу, створивши при цьому реальну загрозу життю і здоров’ю складу прикордонного наряду.

У результаті порушника, який на автомобілі з пробитим колесом намагався втекти від правоохоронців, невдовзі затримали. За порушення прикордонного режиму та за злісну непокору законній вимозі прикордонного наряду рішенням Путивльського районного суду правопорушника притягнуто до адміністративної відповідальності.

Тому, Сумський прикордонний загін в черговий раз звертається до громадян про необхідність дотримання законодавства України з прикордонних питань.

Однією з основних функцій, яку покладено на Державну прикордонну службу України, є забезпечення дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму.

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 року № 1147 «Про прикордонний режим» вздовж державного кордону на його сухопутних ділянках і вздовж берегів прикордонних річок, озер та інших водойм у межах прилеглих до кордону територій селищних і сільських рад установлено прикордонну смугу, де запроваджено прикордонний режим.

Цією ж постановою затверджено перелік міст і районів, в межах яких встановлені контрольовані прикордонні райони. В Сумській області – це Великописарівський, Краснопільський, Сумський, Білопільський, Путивльський, Глухівський, Ямпільський та Середино-Будський райони.

Контроль за додержанням прикордонного режиму у прикордонній смузі та контрольованому прикордонному районі здійснює Державна прикордонна служба у взаємодії з органами Національної поліції.

Нагадуємо, що громадяни України в’їжджають у прикордонну смугу та контрольований прикордонний район, перебувають, проживають або пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують їх особу. Це – паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, посвідчення водія чи інший виданий державним органом документ. Іноземці та особи без громадянства в'їжджають у прикордонну смугу та   контрольований прикордонний район, перебувають та пересуваються в їх межах на підставі документів, що посвідчують особу та підтверджують законність перебування на території  України. Для іноземців – це національний паспорт або документ, що його замінює, для осіб без громадянства – посвідчення особи без громадянства, посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон, посвідка на постійне або тимчасове проживання.

З  метою виявлення порушень законодавства з прикордонних питань, виконання завдань, пов'язаних з боротьбою з організованою злочинністю та незаконною міграцією у межах прикордонної смуги і контрольованого прикордонного району, уповноважені особи Державної прикордонної служби та органів Національної поліції, а також члени громадських формувань з охорони громадського порядку і державного кордону мають право відповідно до Законів України «Про Державну прикордонну службу України» та «Про дорожній рух» у разі потреби зупиняти та оглядати транспортні засоби.

Водій транспортного засобу повинен зупинити транспортний засіб у місці, на яке йому буде вказано, з дотриманням правил зупинки, подати для перевірки документи, що посвідчують особу водія і пасажирів, та реєстраційний документ на автомобіль, а також дати можливість оглянути транспортний засіб і перевірити номери його агрегатів.

Сумський прикордонний загін нагадує про відповідальність за порушення законодавства України з прикордонних питань. Також, з усіх питань, які стосуються дотримання режиму державного кордону та прикордонного режиму, громадяни можуть звернутися безпосередньо до управління Сумського прикордонного загону за телефонами: (0542) 671-370, (0542) 67-13-82 або безпосередньо до відділів прикордонної служби, що дислокуються в контрольованих прикордонних районах.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради