telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Через переведення оподаткування великих підприємств до Києва та Харкова знищується місцеве самоврядування

«Дії Уряду щодо змін до Податкового кодексу стосовно переведення великих платників податків із Сум до Харкова та Києва, розцінюються неоднозначно. Оскільки це виглядає як концентрація великих грошей у декількох містах України для подальших схем», - зазначив голова обласної ради Семен Салатенко під час наради з керівниками бюджетоутворюючих підприємств з питання недопущення втрат обласного бюджету внаслідок їх перереєстрації на території інших адміністративно-територіальних одиниць. На засіданні були присутні посадові особи обласної ради та управлінь ОДА, керівники підприємств, фіскальної служби, депутати обласної ради, громадськість.

До реєстру великих платників податків на наступний рік, за словами першого заступника начальника головного управління ДФСУ в Сумській області Андрія Павлуна, включено 15 платників Сумщини. Лише минулого року ними перераховано до обласного бюджету майже 25 млн. грн. податку на прибуток, які в наступному році будуть зараховані до київського та харківського обласних бюджетів. Такі кроки значно зменшать наповнюваність обласного бюджету, на який і так покладений великий тягар у вигляді недоотримання порівняно з минулим роком 44 млн. грн. медичної субвенції та фінансування профтехосвіти додатково на 60 млн. грн.

На думку екс-голови обласної ради та радника голови обласної ради з бюджетних питань Марка Берфмана, такими кроками йде знищення місцевого самоврядування, відокремлюючи області від діалогу з Міністерством регіонального розвитку. З ним погодився й колишній заступник голови обласної ради, депутат чотирьох скликань Валерій Толбатов. Він наголосив на тому, що під виглядом децентралізації знищуються як економічні, так і фінансові права регіонів. «Київ повинен рахуватися з громадами і не забирати всі кошти собі, залишаючи нам копійки. А навпаки, ми повинні давати їм надлишки після того, як використаємо кошти на власні потреби».

Тож, вивчивши і обговоривши питання, вирішено створити робочу групу за участі народних депутатів України від Сумщини, керівництва обласної ради та великих підприємств, аби лобіювати повернення великих платників податків на обслуговування до Сум, щоб перерахований ними податок на прибуток залишався в нашій області.

Документи облради

Go to top