telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко скликає нараду щодо недопущення втрати коштів обласного бюджету

Третього лютого голова обласної ради Семен Салатенко скликає нараду з опрацювання питання вжиття заходів з недопущення втрати коштів обласного бюджету через перереєстрацію великих платників податків.

Як відомо, починаючи з 1 січня 2016 року, за вимогою Державної фіскальної служби України, 15 підприємств Сумщини, як великі платники податків, зобов'язані з початку податкового періоду стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків. До 2016 року вони самостійно приймали рішення щодо реєстрації у контролюючому органі.

Після проведення перереєстрації підприємств у контролюючому органі, який розташований на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, більше 25 млн. гривень коштів обласним бюджетом будуть втрачені, що вкрай негативно вплине на розв’язання нагальних питань, які стосуються життєзабезпечення закладів бюджетної сфери області. Кошти від податку на прибуток цих підприємств будуть зараховані до обласних бюджетів Харківської та Київської областей.

На третьому пленарному засіданні другої сесії обласної ради очільник обласних парламентарів Семен Салатенко озвучив занепокоєння колег, громадськості щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині сплати податків суб’єктами господарювання, занесеними до Реєстру великих платників податків. Тоді ж постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва запропонувала звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо порушеної проблеми.

На сесії депутати одностайно підтримали звернення, де висловили глибоку стурбованість щодо змін до Податкового кодексу України в частині реєстрації та обслуговування податковими органами великих платників податків та пов’язаних з цим змін у доходній базі місцевих бюджетів, до яких зараховувались відповідні податки таких підприємств. Вони також звернули увагу, що зазначені зміни в оподаткування великих платників податків не відповідають суті і навіть стануть стримуючим фактором проведення реформи місцевої організації влади, спрямованої на створення фінансово спроможних територіальних громад, що безпосередньо залежить від суми отриманих податків і зборів місцевими бюджетами.

На захід третього лютого до обласної ради з відповідною інформацією щодо порушеного питання запрошенов.о. начальника головного управління Державної фіскальної служби України у Сумській області Олександра Мазуренка, начальника головного управління Державної казначейської служби України у Сумській області Олександра Лісового. В обговоренні проблеми візьмуть участь перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Марченко, голови постійних комісій обласної ради, керівники підприємств.

Останнє оновлення на П'ятниця, 12 лютого 2016, 12:41

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top