telegram Facebook Twitter instagram Youtube

10 лютого в обласній раді відбудеться розширена нарада щодо вирішення проблем профтехосвіти

На ній порушуватимуться проблеми профтехосвіти в області та обговорюватимуться спільні шляхи їх вирішення.

Перехід системи професійно-технічної освіти під юрисдикцію місцевої влади ставить багато надзвичайно гострих та важливих питань. Найголовніше – фінансування закладів ПТО з місцевих бюджетів. Саме тому ця проблема сьогодні знаходиться на контролі у керівника депутатського корпусу Сумщини Семена Салатенка.

«Перекладання питання фінансування профтехосвіти на місцеві бюджети сталося несподівано швидко, органи місцевої влади до цього не готувалися заздалегідь, отож їм доводиться одразу визначати великий комплекс відповідних заходів, - говорить голова ради Семен Салатенко. – До нас надходять листи від міських голів з проханням передати професійно-технічні заклади на фінансування до обласного бюджету, або за рахунок субвенцій з державного бюджету, бо в міських бюджетах недостатньо власного ресурсу. Так, уже звернулися керівники міст Шостка та Лебедин. На їх звернення відреагував і народний депутат України Олександр Сугоняко».

Слід зазначити, що депутати обласної ради не залишалися осторонь цього питання. Ще на першому пленарному засіданні третьої сесії обласної ради сьомого скликання, яке відбулося 14 січня поточного року, вони прийняли Звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо необхідності фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенцій з державного бюджету. У ньому зокрема йдеться пор те, що Закон України «Про державний бюджет України на 2016 рік» передбачає фінансування професійно-технічних навчальних закладів за рахунок коштів місцевих бюджетів – обласного та міст обласного значення. Із наявних у Сумській області 29 таких закладів – 12 повинні фінансуватися з обласного бюджету, решта – за рахунок коштів міських (міст обласного значення) бюджетів. Загальна сума коштів на фінансування цих закладів у 2015 році складала 186 млн. грн. Тобто відповідну суму фінансового ресурсу необхідно винайти в обласному та міських (міст обласного значення) бюджетах області. Попередні розрахунки свідчать, що місцеві бюджети неспроможні забезпечити у повному обсязі фінансування професійно-освітніх послуг, що викличе негативні соціальні наслідки.

«Зважаючи на викладене, - йдеться у зверненні, - просимо зберегти передбачений законодавством у 2015 році порядок фінансування закладів професійно-технічної освіти України за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам та ініціювати внесення відповідних змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2016 рік».

Головне, що обласна рада не залишається осторонь проблем жителів області. Тож є сподівання, що обговорення надзвичайно складної ситуації в системі профтехосвіти та кроки щодо її врегулювання принесуть результат.

Останнє оновлення на Понеділок, 01 лютого 2016, 15:59

Документи облради

Go to top