telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Лілія Ричкіна порадила місцевим посадовцям самоврядування з найбільшою користю використати час навчання

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна привітала новообраних сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, які приїхали до обласного центру на навчання за професійною програмою «Місцеве самоврядування».

Навчання-семінар для керівників органів місцевого самоврядування традиційно організовано обласною радою спільно з державним закладом післядипломної освіти «Сумський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій». Під час тижневого самовдосконалення новообрані сільські, селищні, міські (міст районного значення) голови стануть учасниками тренінгів і дискусій, прослухають лекції провідних спеціалістів.

Лілія Ричкіна у вступному слові назвала місцевих посадовців достойними, серйозними, знаючими представниками своїх територіальних громад. А відтак саме на них лежить найбільша відповідальність за життєзабезпечення людей. На сьогодні вони опікуються питаннями забезпечення питною водою та медпрепаратами своїх земляків, ремонтом доріг, харчуванням школярів молодших класів тощо.

- Як відомо, - сказала заступник голови обласної ради, - з першого вересня держава припиняє фінансування шкіл, де навчатиметься менше 25 учнів. Тож саме орган місцевого самоврядування й вирішуватиме, бути школі в селі чи ні. Приміром, у с. Жовтневе Білопільського району селищна рада вже взяла місцевий навчальний заклад на свій баланс. Тут переконані: є школа, є майбутнє.

- Звичайно, це право громади ухвалювати те чи інше рішення, - наголосила Лілія Ричкіна, - але самостійність і виваженість при прийнятті місцевих законів особливо стають актуальними у зв’язку з поштовхом до децентралізації через об’єднання територіальних громад.

Далі Лілія В’ячеславівна поділилася з колегами пріоритетними планами діяльності обласних депутатів. Зокрема розповіла про ряд проектів, які вже почали втілюватися в життя. Так, стали запроваджувати у себе електронне врядування, аби наблизити послуги до людей, міжнародний антикорупційний стандарт забезпечення прозорості у видобувних галузях, який уже діє у 49 країнах світу. До речі, для Сумщини це надзвичайно важливо, адже саме у нас видобувається значна частка української нафти та газу. Крім того, створено спільно з ОДА комісію з гуманітарних питань, яка вже почала співпрацювати з органами місцевого самоврядування, вивчаючи їхні запити.

Заступник голови обласної ради порадила керівникам органів місцевого самоврядування Сумщини використати час навчання з найбільшою користю, не зупинятися на досягнутому, постійно займатися самоосвітою.

- Ми в обласній раді, готові вам допомагати – будьте активні і ви, - заявила Лілія Ричкіна. Посадовець побажала головам сільських та селищних рад успіхів, наснаги у нелегкій праці в інтересах людей.

Документи облради

Go to top