telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Православна велич Сумщини незабаром матиме величне поповнення

28 січня православна Україна відзначила день пам’яті Преподобного Іоанна Кущника. Цей Святий Великомученик споконвічно вважався покровителем гетьмана України Івана Скоропадського – засновника Гамаліївського Свято-Харалампієвського жіночого монастиря.

Саме в цій Святині у фамільному склепі роду Скоропадських і покояться протягом 300 років останки відомого гетьмана та його родини. Вже півстоліття склеп знаходиться під шаром бетону, яким у свій час за наказом радянської влади було залито усипальницю одночасно з перетворенням Святині разом з усіма її старовинними церквами на колонію суворого режиму.

Не випадково саме 28 січня відбулося перше засідання новоствореної робочої групи, кінцевим результатом роботи якої стане розмежування частини монастиря та Шосткинської виправної колонії управління ДПтС України в Сумській області (№ 66). На зустріч зібралися начальник управління ДПтС України в Сумській області Віталій Тимошенко, заступник начальника управління ДПтС України в Сумській області Леонід Калашников, перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль, Єпископ Конотопський і Глухівський  Роман (Кимович).

Відрадно, що вже перша нарада робочої групи показала глибоку єдність усіх присутніх в усвідомленні необхідності відновлення духовної та історичної справедливості, збереження найкращих архітектурних ансамблів та вшанування пам’яті наших величних пращурів.

За свідченням очільників управління ДПтС України в Сумській області, настільки тісне «сусідство» зі святими місцями робить Шосткинську виправну колонію дійсно унікальним об’єктом. Так, на території закладу в одному з приміщень на звичайному склі якось з’явився лик Божої Матері. Згодом Образ Богородиці перетворили на ікону та розмістили її в церкві. «А одного разу, під час поточних ремонтних робіт на території колонії, під землю провалився трактор. Виявилося, що це сталося через існування ще одного склепу з невідомими останками, які були перепоховані за участі духовенства», - засвідчив начальник державної пенітенціарної служби України в Сумській області Віталій Тимошенко.

За словами єпископа Конотопського і Глухівського Романа, на сьогодні у Свято-Харлампіївському жіночому монастирі діють 4 священнослужителі та проживають 11 насельниць, а також тут функціонує недільна школа для дітей. «Вопль з неба великого гетьмана України Івана Скоропадського впливає на людські душі, які прагнуть відстояти правду та працю великого гетьмана що побудував даний монастир для того, аби в ньому возносились молитви до Бога за український народ та нашу державу», - сказав єпископ Роман, керуючий Конотопською єпархією.

Підсумком першого засідання робочої групи став план реальних кроків, які в межах чинного законодавства дозволять з’ясувати цілу низку питань для першого землевпорядного етапу відділення частини Гамаліївського Свято-Харалампієвського монастиря від колонії. 

Наступна зустріч робочої групи відбудеться 23 лютого, в день престольного свята Гамаліївського Свято-Харалампієвського монастиря. На святкове Богослужіння до Святині завітає керівництво області. Ігуменія монастиря Софія запрошує всіх вірян долучитися до спільної молитви та відвідати унікальну Святиню, яка, за словами першого заступника голови Сумської обласної ради Анатолія Річкаля, зовсім скоро посяде своє гідне місце у вінку духовної спадщини Православної України.

Останнє оновлення на Понеділок, 01 лютого 2016, 15:07

Документи облради

Go to top