telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Лілія Ричкіна мала ділову розмову з очільником облтервідділення Антимонопольного комітету України

Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна провела робочу зустріч з головою Сумського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Євгеном Касьяном, який розповів про поточні завдання та поділився планами територіального відділення, доведеними до виконання Антимонопольними комітетом України, та коротко доповів про результати роботи установи в 2015 році.

Серед багатьох розглянутих справ відділенням можна виділити зловживання монопольним становищем КП «Міськводоканал» Сумської міськради. А саме, як у мешканців, які користуються централізованим постачанням холодної води та водовідведенням, бралася плата за послуги за нормативами споживання (нормами), а не за показниками водолічильників, хоча термін їх повірки й закінчився. При цьому були відсутні будь-які підтвердження про їх несправність. На ринку видачі техумов на приєднання до інженерних мереж водопостачання власників індивідуальних будинків змушували встановлювати свої водолічильники в колодязях центральних мереж підприємства, хоча туди вони не мали вільного доступу.

Сумське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету виявило факти зловживання монопольним становищем ТОВ «Сумитеплоенерго» та ПАТ «СМНВО» на ринках централізованого постачання гарячої води у вигляді незабезпечення проведення періодичних повірок водолічильників гарячої води після 1 липня 2014 року, коли до складу тарифу на гаряче водопостачання ввійшла і плата за проведення підприємствами таких робіт.

Євген Касьян також розповів про деталі резонансної справи 2015 року, коли автоперевізники Сум 1-3 грудня 2014 року самовільно встановили та одночасно застосували тариф в 3 грн. За порушення чинного законодавства були оштрафовані на 476 тис. грн.

А загалом протягом 2015 року відділенням було накладено 1287,767 тис. грн. штрафних санкцій. Стягнуто до державного бюджету країни 1628,783 тис. грн., в тому числі штрафи, накладені в минулі періоди. Прямий же економічний ефект для юридичних осіб та населення області від припинення порушень та незаконних дій склав за 2015 рік в цілому 102 млн. 507 тис. 630 грн.

У цілому хід робочої зустрічі був присвячений обговоренню проблемних питань на соціально-важливих ринках товарів і послуг регіону. Заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна наголосила на необхідності в інтересах наших людей пошуку шляхів тіснішої співпраці між органами місцевого самоврядування нашої області та територіальним відділенням.

Документи облради

Go to top