telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На сьогодні фінансове забезпечення закладів медицини є пріоритетним, переконані депутати профільної комісії

Засідання постійної комісії обласної ради з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства, яке провів її голова Магомед Галаєв, було напрочуд бурхливим і емоційним, адже на порядку денному стояли важливі, злободенні питання.

У його роботі взяли участь заступник голови обласної ради Лілія Ричкіна, перший заступник голови ОДА Олександр Марченко, керівники відповідних підрозділів облдержадміністрації, представники громадськості.

Першим розглядалося питання про видаткову частину на галузь охорони здоров’я, передбачену в обласному бюджеті. Попередньо усі зміни до основного фінансового документу були обговорені заздалегідь, але життя підкинуло нам нові випробування. На сьогодні в країні і, безумовно, на Сумщині проблемою номер один є захворюваність на грип та ГРВІ.

Минулої суботи голова обласної ради Семен Салатенко для з’ясування ситуації терміново скликав нараду. Тоді ж і було озвучено, що на Сумщині хвороба набирає обертів - показник захворюваності населення фактично наблизився до епідемпорогу. Але особлива ситуація склалася в Буринському районі, де епідемічні показники перевищені у 5 разів. Завдяки консолідованій позиції місцевої влади та медиків там з районного бюджету на боротьбу з епідемією було вже виділено 560 тисяч гривень. 

Тоді ж очільник обласних парламентарів дав доручення постійній комісії обласної ради, яка опікується сферою медицини, у найближчий термін розглянути питання щодо виділення коштів для приборкання можливої епідемії.

Управління охорони здоров’я підготувало пропозиції щодо змін до видаткової частини на галузь охорони здоров’я. Запропоновано було перерозподілити кошти, передбачені на плату за енергоносії, знявши їх пропорційно з усіх медичних закладів, на ліки та медичне обслуговування хворих на грип.

Після майже двогодинного обговорення депутати профільної комісії пийняли ряд рішень.

Ухвалили спрямувати додаткові кошти у сумі 300 тисяч грн. на закупівлю ліків для хворих на грип буринчан, а також 2,5 млн. грн. для центру швидкої допомоги, де замість 33 бригад сьогодні обслуговує хворих у Сумах тільки 15. Під час епідемії навантаження на медиків виявилося колосальним!

Депутати також висловилися за необхідність відкриття у с. Юнаківка стаціонарного поста швидкої допомоги, а також звернутися до Сумської районної ради з пропозицією на основі співфінансування забезпечити цей медичний пункт усім необхідним, в тому числі й автомобілем.

Члени постійної комісії обласної ради вважають, що фінансове забезпечення закладів медицини у даній ситуації є пріоритетним, адже здоров’я людей має завжди стояти на першому місці.

Крім цього питання, народні обранці розглянули й звернення головного лікаря Сумської обласної клінічної лікарні Ганни Богданової щодо забезпечення установи рентген-апаратом на 3 робочі місця та щодо придбання апарату штучної вентиляції легень, 20 пульсоксиметрів, 10 опромінювачів рециркуляторів. Друге прохання медустанови депутати задовольнили майже в повному обсязі, а ось щодо придбання рентген-апарату, то розгорілася дискусія: чи передавати дитячій лікарні той, що минулого року закуплений, але не встановлений через брак коштів, для диспансера, що обслуговує ліквідаторів ЧАЕС, чи купувати новий (вартість близько 6 млн. грн.). Голова профільної комісії Магомед Галаєв зініціював створення робочої групи, яка й має визначитись у кількаденний термін і доповісти результати.

Народні обранці одноголосно підтримали проект Звернення до Президента, Верховної Ради, уряду щодо повернення спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість сільгоспвиробників, який діяв у 2015 році. Погодили й внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Сумської області, які доповів директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі ОДА.

Документи облради

Go to top