telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумщина не може втрачати щомісяця з бюджету 25 мільйонів - стверджують обласні парламентарі

На третьому пленарному засіданні другої сесії обласної ради очільник обласних парламентарів Семен Салатенко озвучив занепокоєння колег, громадськості щодо внесення змін до Податкового кодексу України в частині сплати податків суб’єктами господарювання, занесеними до Реєстру великих платників податків.

За тими змінами, починаючи з 1 січня 2016 року, за вимогою Державної фіскальної служби України, підприємства – великі платники податків - зобов'язані з початку податкового періоду стати на облік у контролюючому органі, що здійснює супроводження великих платників податків. До 2016 року такі підприємства самостійно приймали рішення щодо реєстрації у контролюючому органі. На території області зареєстровані та здійснюють свою діяльність 15 підприємств, які повинні провести таку перереєстрацію. Відповідно до статті 66 Бюджетного кодексу України до складу доходів загального фонду обласних бюджетів зараховується 10 відсотків податку на прибуток приватних підприємств. Розрахункова сума цих надходжень від великих платників податку на 2016 рік для обласного бюджету Сумської області складає більше 25 млн. гривень. Після проведення перереєстрації підприємств у контролюючому органі, який розташований на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, ці кошти обласним бюджетом будуть втрачені, що вкрай негативно вплине на розв’язання нагальних питань, які стосуються життєзабезпечення закладів бюджетної сфери області. Кошти від податку на прибуток цих підприємств будуть зараховані до обласних бюджетів Харківської та Київської областей.

Враховуючи вище означене, постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва запропонувала звернутися до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо порушеної проблеми.

Депутати на загальних борах обговорили проект тексту звернення, де висловили глибоку стурбованість щодо змін до Податкового кодексу України в частині реєстрації та обслуговування податковими органами великих платників податків та пов’язаних з цим змін у доходній базі місцевих бюджетів, до яких зараховувались відповідні податки таких підприємств. Вони також звернули увагу, що зазначені зміни в оподаткування великих платників податків не відповідають суті і навіть стануть стримуючим фактором проведення реформи місцевої організації влади, спрямованої на створення фінансово спроможних територіальних громад, що безпосередньо залежить від суми отриманих податків і зборів місцевими бюджетами.

Обласні парламентарі сподіваються на порозуміння та підтримку у розв’язанні цього вкрай важливого питання.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top