telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

На контролі в очільника обласних депутатів віднині й проблеми ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

Свій перший на посаді голови обласної ради прийом громадян з особистих питань Семен Салатенко провів 6 січня.

До очільника обласних парламентарів зі своїми наболілими проблемами прийшли представники громадських чорнобильських організацій, зареєстрованих у Сумах і області.

Насамперед відвідувачі озвучили свої прохання щодо капітального ремонту одного з приміщень обласного диспансеру радіаційного захисту населення, де раніше розміщувалося відділення денного стаціонару. Тут могли оздоровлюватися сумчани. На сьогодні воно існує, але тільки на 10 ліжок - по п’ять для чоловіків і жінок (хворих набагато більше!) у пристосованому підвальному місці.

Минулого року після багаторічних прохань спеціалізована лікарня для ліквідаторів таки отримала новий рентген-апарат, але на часі заміна УЗД-апарату, іншого медичного обладнання. Серед питань, які потребують втручання обласної і центральної влади, представники «чорнобильців» назвали й інші, не менш важливі. Так, йшлося про упорядкування видачі путівок на санаторно-курортне лікування та справедливої системи забезпечення ліками за безоплатними рецептами, методику розподілу коштів, фінансування соціальних потреб, зокрема пільгового проїзду у громадському транспорті тощо.

Як відомо, Президент України оголосив 2016 рік роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи. Тож сумські ліквідатори звернулися до голови обласної ради з проханням не обмежуватися традиційними урочистостями тільки 26 квітня – у день 30-их роковин з моменту аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Треба організувати більш масштабніші заходи з метою належного вшанування подвигу сумчан - ліквідаторів трагедії на ЧАЕС, посилення соціального захисту постраждалих, створення належних умов для їхньої медреабілітації, а також привернення уваги наших громадян до згаданих проблем через зустрічі з ними ліквідаторів-чорнобильців, культмасові заходи за участі молоді, школярів у навчальних закладах, бібліотеках, театрах, будинках культури.

Голова обласної ради уважно вислухав прохання і пропозиції представників чорнобильських організацій, зазначивши, що їхні проблеми депутати обласної ради завжди тримають на контролі, за можливості виділяючи з обласного бюджету кошти на оздоровлення ліквідаторів, інші цілі. У подальшому він більш глибоко вивчить ті питання, з якими до нього звернулися. Аби з’ясувати деякі з них, уже зараз дав конкретні доручення відповідним службам.

Що стосується відзначення 30-их роковин чорнобильської трагедії в області, то департамент соціального захисту населення до кінця січня має узагальнити всі пропозиції від структурних підрозділів ОДА і розробити відповідні заходи на регіональному рівні. Обов’язково буде врахована й думка громадськості.

Семен Салатенко зазначив, що, на жаль, у Держбюджеті, який прийняла Верховна Рада на 2016 рік, обмежено фінансування проблем ліквідаторів, але, об’єднавши зусилля, місцева влада і громадськість спроможні добитися змін до фінансового документу країни, а відтак поліпшити життя чорнобильців. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top