telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Голова обласної ради побував з робочим візитом у Лебединському районі

У період між новорічними та різдвяними святами голова обласної ради Семен Салатенко побував з робочою поїздкою на Лебединщині, де зустрівся з керівниками району, очільниками комунальних підприємств обласної ради.

Голова районної ради Василь Калита розповів про хід справ у районі, зокрема торкнувся питання виплат орендної плати за землю, яка в районі складає 7-8%, соціальної сфери, медичної та освітянської галузі, тарифів, тощо. Семен Салатенко поцікавився питаннями енергозбереження, допомоги учасникам АТО, розвитком сільського господарства. Василь Григорович розповів про невдоволення аграріїв стосовно запропонованих Києвом змін до Податкового кодексу (сплата державі ПДВ), які забирають від селян пільгове оподаткування, що ляже на них додатковим фінансовим тягарем. «Такий стан справ «вдарить» по фінансовій спроможності багатьох господарств. Буде важко для всіх, а окремі можуть не витримати таких умов і підуть з ринку», - наголосив голова райради.

Семен Салатенко зауважив, що він на боці селян у цьому питанні і пропонує ставити його вирішення перед Кабінетом Міністрів. «Такі кабальні норми Податкового кодексу повинні бути обов’язково переглянуті. Це проблема не лише аграріїв, а загальносуспільна, бо вона переросте в проблему продовольчої безпеки нашої держави. Весь цивілізований світ тримає на дотаціях своє сільське господарство, щоб продовольчий кошик був доступним для пересічного громадянина. А у нас навпаки. Заганяємо свій народ ще глибше у злидні», - наголосив Семен Салатенко. У цьому питанні він пообіцяв підтримку від депутатського корпусу обласної ради.

Далі спікер обласного парламенту відвідав комунальні заклади обласної ради, оглянув території, ознайомився з роботою, забезпеченістю матеріально-технічним обладнанням, поспілкувалися з персоналом установ.

Наприкінці візиту Семен Павлович відповів на запитання журналістів, де, серед іншого зазначив: «Перша проблема, яку ми бачимо – недолугість Податкового кодексу, коли 12 підприємств Сумщини переводять на обслуговування до Харкова, тим самим, завдаючи колосальний удар по бюджету області. Друга – бюджет, який вдвічі менше минулого року. Третя – енергозбереження. Я особисто, як голова обласної ради вживатиму всіх зусиль, аби ці проблеми максимально вирішити. Є невдоволеність жителів Сумщини Урядом країни. Це пов’язано з реальною ситуацією в області. Ми хочемо допомогти людям, а урядовці, перекладаючи свої обов’язки, особливо фінансові питання, на плечі органів місцевого самоврядування, ставлять палки в колеса. Потерпаючи від недостатності коштів у казні, ми вимушені будемо закривати школи, лікарняні заклади. Керують вони, а відповідатимемо ми. Тому ми маємо спільно працювати на результат і дати зрозуміти Уряду, що ми – місцева громада. Нам жити на цій території і ми будемо відстоювати свої права».

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top