telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова обласної ради закликав колег відкинути політичні амбіції і працювати в інтересах Сумщини та її громади

22 грудня відбулося друге пленарне засідання другої сесії Сумської обласної ради сьомого скликання. Головував очільник депутатського корпусу Семен Салатенко.

Але перш ніж розпочалася робота, голова обласної ради виконав почесну місію – вручив відзнаки Верховної Ради України. Почесною грамотою відмічено високий професіоналізм, активну позицію, спрямовану на розвиток місцевого самоврядування, депутата Сумської обласної ради чотирьох скликань Григорія Доляра та трудовий колектив Політехнічного технікуму Конотопського інституту Сумського державного університету за вагомий внесок у розвиток освітньої галузі міста Конотоп та з нагоди 125-ї річниці з дня заснування закладу. Грамотою Верховної Ради України нагороджено Коровинського сільського голову Недригайлівського району Сергія Шила. Сергій Миколайович займає активну громадську позицію, багато часу і сил віддає розвитку територіальної громади Коровинської сільської ради. Цінним подарунком було відзначено багаторічну працю на благо територіальної громади Тростянецького міського голови Юрія Бови та його особистий внесок у розвиток Сумщини.

Далі Семен Салатенко вручив депутатам обласної ради сьомого скликання нагрудні знаки і посвідчення народного обранця та озвучив повідомлення про обрання керівником фракції Радикальної партії Олега Ляшка Тетяну Головко.

Нарешті визначився час депутатських запитів – вони надійшли від депутатів Віри Лаврик, Віктора Дубінка, Миколи Биркуна (2), Олександра Теліженка, Сергія Науменка, Віктора Ладухи, Юрія Клименка (2), Миколи Березіна (3), Наталії Калініченко.

Стосувалися депутатські запити незадовільного автомобільного сполучення між селами Недригайлівського району, цільової комплексної програми з енергозбереження, ремонту на об’єктах ЖКГ Середино-Будщини, тарифної політики в Сумах і області, а також про факти можливого порушення чинного законодавства щодо свободи слова і вільної праці журналістської діяльності Сумщини.

Депутати погодили звіт про виконання обласного бюджету Сумської області за 9 місяців 2015 року, внесли зміни до обласного бюджету та Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2015 рік, Обласної програми оздоровлення та відпочинку дітей, Програми розвитку туризму в області на 2011-2015 роки на 2015 рік.

Зазнала змін і Обласна цільова програма запобігання та лікування серцево-судинних і судинно-мозкових захворювань у Сумській області на 2013-2017 роки. Ставлячи на голосування це питання, голова обласної ради Семен Салатенко ще раз наголосив на його важливості та відповідальності за його реалізацію.

Заявлені раніше в проекті порядку денного питання про обласний бюджет та Програми економічного і соціального розвитку Сумської області на 2016 рік депутати вирішили не розглядати, а перенести їх на третє пленарне засідання другої сесії. Зроблено це з метою доопрацювання та узгодження позицій.

Народні обранці підтримали рішення щодо виключення за облікових даних трьох сіл Сумської області: с. Червоний Пахар Суходільської сільської ради Глухівського району, с. Червоногвардійське Заруднянської сільської ради Роменського району та с. Піонерське Гречкинської сільської ради Кролевецького району.

Двічі обласні парламентарі поверталися до питання створення тимчасової контрольної комісії з перевірки скарг за фактами можливого втручання у діяльність комунальних ЗМІ та забезпечення свободи слова на території області. Активно виступали в обговорені депутати Олег Бояринцев, Наталія Калініченко та інші. Слово надавалося і редактору глухівської міської газети «Народна трибуна» Світлані Халімоненко, яка озвучила факти, на її думку, утиску діяльності журналістів у Глухові. Але і з другої спроби депутати не підтримали створення комісії.

Серед питань порядку денного розглядалося і кілька Звернень до центральної влади. Зокрема йшлося про відновлення соціальної справедливості та прийняття резолюції недовіри та рішення про відставку Кабінету Міністрів України. Останній проект рішення не набрав необхідної кількості голосів. Підсумовуючи результати волевиявлення народних обранців, очільник обласного парламенту зазначив, що Сумська обласна рада має працювати не на політику, а на інтереси людей. До речі, зазначив Семен Салатенко, про аполітичність своїх рішень обласні депутати заявляли ще на першому своєму зібранні.

Останнє оновлення на Середа, 23 грудня 2015, 08:20

Документи облради

Go to top