telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Сумська область займає перше місце за попитом на державну програму енергоефективності

Такі дані розповсюдило Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

На Сумщині уповноваженими банками видано майже 6,5 тисяч кредитів на утеплення, сума яких складає понад 70 млн. грн. Це на 41% перевищує показники області за минулий рік.

Загалом в Україні енергоощадні кредити на суму понад 1,2 млрд. грн. оформили більше 74 тисяч сімей. На придбання негазових котлів громадяни оформили понад 13 тисяч кредитів обсягом 214 млн. грн. Також зросла кількість «теплих» кредитів для ОСББ. Наразі їх 160 на суму 14,6 млн. грн.

Разом з цим, програма стала більш популярною і серед громадян, які є отримувачами субсидій на житлово-комунальні послуги. Понад 12 тисяч субсидіантів скористалися «теплими» кредитами на суму 154 млн. грн.

У зв’язку з нерівномірністю участі регіонів у реалізації державної програми та з метою розширення успішної практики Львівської області (відшкодування частини відсоткової ставки за енергоощадними кредитами населення) на всі регіони України у травні поточного року Держенергоефективності ініційовано підписання стратегічних документів довгострокової співпраці з місцевими органами влади – Меморандумів про партнерство у сфері енергоефективності житлових будівель. Основна їх мета – щорічна компенсація з державного, обласних та місцевих бюджетів частини вартості енергоощадних кредитів для населення.

На сьогодні географія Меморандумів охоплює регіони України на 96% (24 регіони), в тому числі Сумську область.

У результаті прийнятих Меморандумів прийнято 76 місцевих програм, з яких: 17 – обласних, 30 – районних, 29 – міських (обласні центри та міста обласного значення). Загалом місцевими органами влади виділено понад 30 млн. грн. на здешевлення «теплих» кредитів.

Нараз понад 9 тисяч громадян звернулися до місцевих органів влади та отримали компенсацію у розмірі 8,6 млн. грн. за впровадження енергоефективних заходів.

З метою виконання Меморандуму та здешевлення енергоощадних кредитів для населення, у липні цього року Сумською обласною радою було прийнято зміни до Регіональної програми підвищення енергоефективностів сумській області на 2010-2015 роки, якими введено в дію додатковий механізм відшкодування частини відсоткової ставки за кредитами, залученими ОСББ/ЖБК на впровадження енергоефективних заходів.

З урахуванням завершення у цьому році дії регіональної програми, Сумською ОДА розробляється окрема довготермінова програма, спрямована на здешевлення енергоощадних кредитів для населення. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top