telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Сумщині навчатимуть учасників АТО та переселенців ІТ-технологіям

Голова Сумської обласної ради Семен Салатенко зустрівся з директором Фонду BrainBasket Володимиром Люлькою. Ця організація є недержавною й некомерційною, а її метою є поліпшення якості ІТ-освіти та підготовка ІТ-фахівців в Україні.

«ІТ-освіта нині є дуже важливою для країни та Сумщини зокрема, - зазначив Семен Салатенко, - особливо в соціальній сфері. Зараз збільшилася кількість соціально-незахищених громадян: учасники та ветерани АТО, члени сімей загиблих учасників АТО, переселенці та інші. Ці люди потребують особливої уваги і наше завдання – забезпечити цю увагу. Я вважаю, що обласна влада повинна стати партнером для таких людей і через впровадження навчальних процесів у тому числі».

Володимир Люлька розповів про проекти їхньої організації. Один із них – спільний з Міністерством оборони України та Державною службою зайнятості «Програмуй для майбутнього», в рамках якого пройшли ІТ-навчання 70 учасників АТО та переселенців. 40% з цього числа вже працевлаштовані.

«Цей проект виявився вдалим. Тож наразі ми, за підтримки Міністерства освіти і науки України, плануємо розпочати новий проект з безкоштовного навчання основам програмування. Курс дозволить усім бажаючим отримати ІТ-освіту світового рівня та вивчити основи найбільш популярних мов програмування. Це дасть слухачам хороший базис для подальшого навчання та працевлаштування в ІТ-сфері. Проект стартує з 1 березня у 22 містах України, у переліку яких і Суми і називатиметься «Технологічна нація». Ми маємо на меті, в першу чергу, навчити воїнів АТО, переселенців, людей, що мають маленьких дітей та членів сімей багатодітних родин», - розповів Володимир Люлька. Він акцентував увагу, що всі витрати їхня організація бере на себе, від обласної влади необхідно лише приміщення, бажано в одній з бібліотек. Далі ж планують розширити географію і запровадити проекти у декількох містах Сумщини.

Семен Салатенко взяв ситуацію під особистий контроль і дав доручення працівникам виконавчого апарату підготувати базу для навчання, вивчити всі юридичні питання, аби з 1 березня без перешкод розпочати навчання для тих, хто його потребує. А гостям з Києва подякував за розробку та впровадження таких важливих проектів.

Останнє оновлення на Четвер, 17 грудня 2015, 16:29

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top