telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Семен Салатенко: «Залучення інвестицій – один з інструментів регіонального розвитку»

«Створення індустріальних парків на Сумщині, де будуть усі умови для діяльності інвесторів, – це одна з найважливіших складових у посиленні інвестиційної привабливості області», - зазначив голова обласної ради Семен Салатенко під час зустрічі з чеським консультантом-експертом у галузі впровадження інвестицій Душаном Кулкою та мером Тростянця Юрієм Бовою.

«З нашого боку для інвесторів буде повна підтримка, оскільки ми розуміємо, як нині важливо зрушити з місця економіку області. Ми будемо боротися з негативними факторами, що заважатимуть розвитку бізнесу Сумщини і плануємо зробити індустріальні парки в тих районах області, де колись була розвинена промисловість. Наприклад, у Білопільському, Конотопському, Буринському районах, Глухові та Шостці», - наголосив Семен Салатенко.

Під час зустрічі Душан Кулка розповів про досвід Чехії стосовно залучення інвестицій. За його словами за останні 10 років в країні було створено біля ста індустріальних парків – місцевого, регіонального та стратегічного значення. Урядом країни на ці цілі було витрачено біля 200 млн. євро. В основному – на підведення комунікацій. Нині в Чехії, завдячуючи інвесторам, з’явилося біля 100 тисяч робочих місць і залучено понад 10 млрд. євро інвестицій.

Тому свої знання чеський експерт готовий передати українцям. Він говорить, що Україні потрібно мати структуру, яка б професійно залучала інвесторів, як колись свого часу в Чехії було створене агентство з інвестицій, що підштовхнуло чеську економіку. Окрім того, за його словами, нині в нашій країні є проблеми у нормативно-правовій базі для залучення інвесторів. Це питання також треба вирішувати.

Тим не менше, вважає, що йти цим шляхом вкрай важливо і радить, як зробити конкурентоспроможне середовище.

Своїми наробками поділився міський голова Тростянця. Він розповів про ідею створення кластера навколо шоколадної фабрики «Монделіс Україна». Нині всі складові для вироблення продукції, завозяться на фабрику з інших регіонів України та навіть країн. Тому в планах – збудувати в індустріальному парку підприємства, які вироблятимуть сухе молоко, муку, яєчний порошок та інші складові, необхідні для вироблення продукції, яку виготовляє Тростянецька фабрика ПрАТ «Монделіс Україна». Але вони повинні виробляти її за необхідними стандартами, аби отримати міжнародний сертифікат. За словами Юрія Бови, вже вирішене питання з постачанням муки, яка на 80% буде йти на фабрику з тростянецького підприємства. Тривають перемовини з іншими виробниками.

Голова обласної ради Семен Салатенко наголосив, що залучення інвестицій – один з інструментів регіонального розвитку, тому цьому питанню треба приділяти досить важливу увагу. Бо це надасть можливість розвинути економічну спроможність територій області, створити нові робочі місця, а відтак покращити якість життя населення.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top