telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова та депутати обласної ради зустрілися з відомим кардіохірургом Борисом Тодуровим

Директор Київського міського Центру серця центру, член-кореспондент Академії медичних наук України, доктор медичних наук, професор Борис Тодуров приїхав до Сум з пропозицією запровадити в області програму «Стоп, інфаркт». З цього приводу в обласній раді відбулася зустріч із керівником депутатського корпусу Семеном Салатенком, депутатами Олегом Бояринцевим і Володимиром Горохом та начальником управління охорони здоров’я ОДА Сергієм Бутенком.

Борис Тодуров повідомив, що на сьогодні в Україні смертність від ішемічної хвороби серця складає 65 відсотків. У Сумській області щорічно реєструється близько тисячі інфарктів, 15 відсотків – з летальними наслідками. «Стоп, інфаркт» – це соціальна програма, яка передбачає безкоштовне стентування жителів Сумщини з гострим інфарктом міокарду, відтак – зменшення смертності й інвалідизації населення. Але для цього необхідно додатково закласти в бюджет 3-4 млн. грн. на закупівлю стентів для проведення операцій.

Голова ради Семен Салатенко уважно вислухав пропозицію кардіохірурга і наголосив, що нині дуже важливо знизити рівень серцево-судинної захворюваності серед населення і подбати про якісно-підготовлених кадрів, які б могли лікувати таких хворих. Тож запропонував розширити вже діючу програму боротьби з серцево-судинними захворюваннями і закласти в неї необхідну суму для закупівлі стентів.

Обговоривши цю проблему, голова ради акцентував увагу на необхідності термінової підготовки пропозицій та внесення їх до проекту бюджету на наступний рік. Олег Бояринцев розділив таку думку: «Будь-які питання можуть почекати, а першочергово треба розв’язувати ті, що стосуються здоров’я людей. Ви можете розраховувати на нашу фракцію з усіх конструктивних питань життєдіяльності області», - зазначив депутат.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top