telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова облради взяв участь у церемонії покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля»

Дев’ять років назад, у день закінчення будівництва саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком Чернобильської атомної електростанції, Україна вперше відзначила День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. З того часу 14 грудня біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобиля» щороку збираються сумчани, щоб згадати подвиг ліквідаторів наймасштабнішої техногенної катастрофи світу.

Сьогодні у церемонії покладання квітів узяли участь голова обласної ради Семен Салатенко, заступник голови ОДА Ірина Купрейчик, міський голова Сум Олександр Лисенко, ліквідатори аварії на ЧАЕС, мешканці міста.

«Від імені молодого покоління, - звернувся до присутніх керівник депутатського корпусу, - я хочу подякувати ліквідаторам аварії на ЧАЕС і віддати шану тим, хто закрив собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС. Щиро вклоняюся вашій мужності і вашій самопожертві. Як голова обласної ради – хочу запевнити, що обласна влада і надалі буде докладати всіх зусиль задля поліпшення соціального забезпечення чорнобильців. Ми будемо робити все, аби ліквідатори аварії на ЧАЕС були в повазі і захищеними державою».

Після церемонії Семен Салатенко поспілкувався з чорнобильцями та пресою.

Для довідки: На сьогодні в області налічується більше 7 тисяч безпосередніх учасників ліквідації аварії. Тоді як усіх постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи – близько 15 тисяч. Біля двох тисяч з них – мають інвалідність, пов’язану з наслідками аварії. 11 населених пунктів у Шосткинському та Ямпільському районах віднесені до зон радіоактивного забруднення.

З початку року в області забезпечено надання соціальних гарантій більш як 14 тисячам осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. На виконання програм соціального захисту чорнобильців з державного бюджету цього року надійшло більше 5 мільйонів гривень. З обласного бюджету додатково було виділено 2 млн. грн. – це в декілька разів більше, ніж доведені показники Міністерства фінансів.

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top