telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голосувати і працювати по совісті наказала громадськість депутатам Сумської обласної ради

4 грудня відбулася перша сесія Сумської обласної ради сьомого скликання. Сумська ДТРК організувала прямий ефір її роботи.

На пленарне засідання прибуло 63 депутати з 64 обраних до обласного парламенту, а також народні депутати України Микола Лаврик, Олег Медуниця, Олександр Сугоняко, члени обласної виборчої комісії, колегії при голові ОДА, керівники міст і районів області, представники ЗМІ, громадськості.

Представник ГО «Майдан» Юрій Тищук, звертаючись до новообраних депутатів, передав їм вітання від громади та наказ працювати, голосувати по совісті.

Хвилиною мовчання присутні у залі вшанували пам’ять загиблих на Майдані та в зоні АТО.

Відкриваючи першу сесію обласної ради сьомого скликання, голова Сумської обласної територіальної комісії Світлана Положій теж привітала від імені колег депутатський корпус сьомого скликання з високою довірою громадян, побажала оптимізму, плідної праці, сприяння соціально-економічному розвитку території. Було озвучено поіменний список народних обранців Сумської обласної ради.

Для подальшої роботи було створено робочу президію у складі Володимира Поцелуєва (БЮТ), Володимира Токаря («Солідарність»), Валерія Толбатова («Відродження»).

Утворивши робочі органи сесії, на пропозицію депутата-бютівця Віктора Дубінки, у залі було продемонстровано півгодинний документальний фільм про події на київському Майдані.

Депутати від «Свободи» запропонували полишити зал представникам правоохоронних органів, які, охороняючи порядок, масово розміщувалися в різних кутках залу і в рядах. На цю пропозицію пристав особисто депутат Микола Клочко і решта народних обранців.

Потім почалося висунення кандидатів на посаду голови Сумської обласної ради. Від БЮТ була озвучена кандидатура депутата Семена Салатенка. Микола Клочко заявив, що фракція БПП «Солідарність» теж підтримує цю кандидатуру, а також на посаду першого заступника голови пропонує Анатолія Ричкаля.

Донедавна заступник голови Сумської обласної ради, депутат від БПП «Солідарність» у сьомому скликанні Віра Лаврик висунула свою кандидатуру, наголошуючи, що спільно з колегами по депутатському корпусу попередньої каденції змогла досягти певних успіхів і що область має усі можливості працювати стабільно.

Семен Салатенко у своїй короткій промові наголосив на готовності взяти на себе відповідальність і об’єднаними силами взятися до роботи.

У результаті таємного голосування головою Сумської обласної ради 44 голосами «за» обрано Семена Салатенка. Віру Лаврик підтримало 14 колег. Першим заступником став Анатолій Ричкаль («за» 44 голоси), заступником голови обласної ради Лілія Ричкіна («за» 35 голосів). Наприкінці пленарного засідання було озвучено привітання Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана Семену Салатенку з обранням його головою Сумської обласної ради. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top