telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Українська академія банківської справи і Сумський державний університет вирішили об’єднатися

Про це сьогодні йшлося на засідання круглого столу, де були присутні керівництво вишів, очільники області, народні депутати, студенти.

За словами в.о. ректора УАБС Сергія Козьменка, нині у закладі навчається 1,5 тисячі студентів на денній формі навчання, 500 студентів – на заочній формі навчання і ще 700 аспірантів. До того, як УАБС передали до Міністерства освіти і науки, кошторис вишу складав 100 млн. грн. на рік, зараз ця сума зменшилася вдесятеро. Тому керівництво закладу вимушено було скоротити на 30% персонал, зменшити зарплати. Звичайно, чим менше заклад, тим складніше виживати і створювати нормальні умови для навчання і роботи. Тому виникла ідея об’єднатися із СумДУ.

Була створена спільна робоча група, яка працювала над перспективою об’єднання, проходило обговорення як з викладацьким колективом, так і з студентами. Опитування показало, що 63% студентів УАБС проголосували за об’єднання, 24% - проти, інші утрималися.

Ректор СумДУ Анатолій Васильєв говорить, що об’єднання вишів – світова тенденція, оскільки більш потужний виш може надавати більш глибокі знання, мати серйознішу матеріальну базу і соціальні стандарти. «Ідея нашого об’єднання – щоб разом створити виш нової якості, атмосферу співробітництва й дружніх стосунків. Ми йдемо на цей крок задля розвитку».

Віра Лаврик висловила своє бачення ситуації. Загалом заступник голови обласної ради не проти такого кроку, але при умові, якщо не буде звільнення працівників УАБС, продовжиться навчання студентів та аспірантів, збережеться за студентами та аспірантами умови проживання у гуртожитку академії.

Інтеграційний процес планується реалізувати шляхом створення Навчально-наукового інституту «Бізнес-школа УАБС» на базі факультету банківських технологій та обліково-фінансового факультету академії і Навчально-наукового юридичного інституту на базі юридичного факультету академії і юридичного факультету університету.

Об’єднання передбачає перехідний період терміном до 1 вересня 2018 року, протягом якого проходитиме узгодження корпоративних принципів, нормативної бази, основних завдань. При цьому за основу прийматимуться нормативні акти СумДУ.

Обидві сторони репрезентували «Меморандум про мету та принципи об’єднання Української академії банківської справи і Сумського державного університету». Його проект ще належить затвердити трудовим колективам двох сумських вишів. 

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top