telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Все про вакцинацію від COVID-19 в Україні

Сьогодні відзначається Всеукраїнський день боротьби зі СНІДом

Вперше його було запроваджено 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров’я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІДу.

Із того часу Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно. Головна його мета – звернути увагу суспільства на цю проблему.

За даними Сумського обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом з 1987 року по 9 місяців поточного року в області 2375 людей інфікованих ВІЛ, у тому числі 668 хворих на СНІД. Основний вид передачі інфекції – статевий. В області зареєстровано 32 ВІЛ-інфіковані дитини. Всі вони перебувають на пожиттєвій антиретровірусній терапії.

За 18 років від ВІЛ/СНІДу на Сумщині померло 188 людей.

В обласному Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом створені умови для анонімної та безкоштовної консультації, де є можливість пройти тест. Якщо результат буде позитивним, це дасть можливість своєчасно почати адекватне лікування та попередити розвиток і прогресування хвороби. Ефективність лікування полягає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові. Таким чином, можна жити з вірусом звичайним життям. Проте, важливо не забувати про заходи безпеки.

Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте, воно може повернути людину до нормального ритму життя, бо попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби. Слід пам’ятати: ВІЛ може торкнутися кожного, тому важливо надавати ВІЛ-інфікованим психологічну підтримку. ВІЛ-позитивна людина має право вести особисте життя, право мати друзів, право жити, одержувати інформацію і освіту.

 

Увага! 29.10.2021 відбудеться 8 сесія Сумської обласної ради 8 скликання

Документи облради

До уваги!

Для проведення оціночної вартості об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Сумської області, що підлягають приватизації, запрошуємо до співпраці суб’єктів оціночної вартості майна. Звертатись за телефоном: (0542) 700-648.

Go to top