telegram Facebook Twitter instagram Youtube

На Донеччині відкрили меморіал пам’яті сумського правоохоронця Олександра Ткаченка

В день народження майора міліції Олександра Ткаченка бойові побратими та жителі м. Сіверськ на місці його трагічної загибелі відкрили меморіал. Нагадаємо, що влітку минулого року Олександр підірвався на протитанковій міні, встановленій бойовиками. За час несення служби у складі сумського зведеного загону в зоні проведення АТО правоохоронець врятував сотні людських життів.

Сектор комунікацій Головного управління Національної поліції в Сумській області повідомляє, що на урочисте відкриття пам’ятного знаку до місця трагічної події приїхали дружина та син загиблого Олександра Ткаченка, зібрались його побратими, правоохоронці з усіх куточків країни, військові, місцеві жителі та представники влади регіону. Вони прийшли сюди аби вшанувати пам'ять доброї, світлої людини, справжнього патріота своєї країни - бійця сумського зведеного загону Олександра Ткаченка.

«Нам було приємно бачити на дереві, біля місця, де загинув Сашко, квіти, - коментує командир зведеного загону сумських правоохоронців В’ячеслав Драновський. – Спочатку я думав, що це хтось з наших бійців відвідує це місце, але згодом дізнався, що квіти приносять місцеві жителі. Я дуже вдячний, що вони пам’ятають нашого загиблого колегу. Тоді і виникла в нас ідея увічнити пам'ять нашого колеги і встановити меморіал пам’яті. Керівник тоді ще колишнього УМВС Анатолій Річкаль нас в цьому підтримав».

Спланували і зробили. Бійці сумського зведеного загону разом із правоохоронцями Артемівська прибрали та облаштували місцину на узбіччі дороги, встановили меморіал і висалили поруч березову алею та яблуневий садок.

«Це була перша ластівка, що знаменувала собою повернення мирного життя, - говорить Криволуцької сільської ради Любов Філоненко. – Після авіанальотів, артобстрілів та постійних боїв, що точились навколо, наші жителі були і налякані, і зневірені, і не знали, чого й звідки чекати. Коли приїхали сумські міліціонери, люди зустріли їх не те що насторожено, а з недовірою. Проте Олександр Ткаченко, що перший вийшов з машини і підійшов до нас, своєю посмішкою, жартом, добрим словом відразу дав зрозуміти – все буде добре. Я низько вклоняюсь всім вам, правоохоронці, за те, що ви нас захищаєте, підтримуєте, подаєте допомогу за найменшим проханням, не жалючі ані сил, ані здоров‘я, ані свого життя. Я хочу вибачитися перед дружиною і сином Олександра Григоровича, перед його бойовими друзями за їхню трагічну втрату. На мою думку, світла душа вашого товариша ніжним ангелом буде літати над нами і зберігатиме нашу землю, і нас. Такі воїни, як Олександр, дають нам розуміння, що таке рідна земля, і яка ціна її мирного сьогодення».

До слів керівника сільради приєднались керівники та вихованці місцевого професійно-технічного училища. Вони поклали до пам‘ятника правоохоронця квіти і дали обіцянку доглядати за меморіалом.

Після військових салютів, освячення пам’ятника та закінчення урочистостей бойові побратими і друзі ще довго не розходились, згадуючи людину, якого з любою при життя називали «Батею». 

Документи облради

Go to top