telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Всі дочірні підприємства ОКАП «Сумиоблагроліс» є прибутковими

Третина від усіх лісових насаджень Сумщини знаходиться у підпорядкуванні комунального підприємства обласної ради «Сумиоблагроліс». За останні 15 років воно наростило свої потужності, є стабільним платником податків до бюджетів різних рівнів, а працівники підприємства щороку збільшують обсяги лісових насаджень. Але особливих успіхів лісівники досягли цього року. Про це говорили на нараді щодо підсумків роботи комунальних підприємств області за 9 місяців поточного року.

ОКАП «Сумиоблагроліс» – це 160 тисяч гектарів лісового фонду, за якими доглядають 900 працівників у 18 районних Агролісгоспах. Більшість виробленої ними продукції залишається у межах держави – даючи якісну сировину як для великих підприємств так і для приватних осіб. Але за три останні квартали сталося й суттєве зростання показників реалізації продукції на експорт – більш як вполовину, в порівнянні з минулим роком.

За підсумками роботи 9 місяців підприємство задекларувало прибуток у сумі 4 млн. 414 тис. грн. Для порівняння, за такий же період минулого року прибуток склав 666 тисяч грн., а у 2013 – 117 тисяч грн. Прибутковими виявилися всі, без виключення, дочірні підприємства. Серед лідерів – Кролевецький, Лебединський, Середино-Будський, Шосткинський та Глухівський агролісгоспи.

Протягом другого та третього кварталів на підприємствах створено додатково 50 робочих місць. Середньомісячна зарплата зросла на майже на тисячу грн. і складає 3544 грн. До державних цільових фондів та держбюджету за 9 місяців перераховано 22 млн. 469 тис. грн. До місцевих бюджетів – 12 млн. 660 тис. грн.

Протягом звітного періоду дочірніми підприємствами перевиконані планові показники з посадки лісових культур та заготівлі насіння, завдання з переробки деревини у власних цехах, заготівлі сировини. А рентабельність випуску товарної продукції за звітний період склала 11%.

Підсумовуючи нараду, заступник голови обласної ради Віра Лаврик зауважила, що нині дуже важливим фактором є створення робочих місць, чесні податки та стабільна зарплата. Тож подякувала працівникам галузі за роботу й за те, що працівники ОКАП «Сумиоблагроліс» одними з перших відгукнулися на допомогу учасникам АТО. Підприємства забезпечують учасників АТО та їх сім’ї дровами, допомагали необхідними речами та продуктами харчування військовим на передовій. Віра Іванівна побажала керівництву підприємства не зменшувати потужності й надалі працювати на результат.

 

Документи облради

Go to top