telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Актуально

Ще одна громада на Сумщині отримала новий автомобіль швидкої допомоги

Новий оснащений автомобіль швидкої допомоги марки FIAT отримали сьогодні жителі Степанівської громади. Таким чином тут офіційно розпочала роботу бригада екстреної медичної допомоги, яка є структурним підрозділом Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицині катастроф. З цієї нагоди до Степанівки завітали керівники області, обласні обранці та депутат Верховної Ради України Михайло Ананченко.

«У нинішніх складних умовах дуже важливим є питання нормального функціонування медицини та вчасного надання високоякісних послуг. Особливо це стосується автомобілів швидкої допомоги, які наразі отримують громади, бо через ворожі обстріли в області було пошкоджено багато медичної техніки. Тож ми продовжуємо працювати над тим, щоб оновлювати парк служби екстреної допомоги», - сказав голова Сумської обласної ради Віктор Федорченко.

Автомобіль передало Сумщині Міністерство охорони здоров’я від французьких партнерів. Він оснащений усім необхідним, є компактним і дуже зручним.

Детальніше...

У яких випадках українці, які перебувають за кордоном, можуть оформити лікарняний дистанційно й отримати державні соціальні виплати?

МОЗ спростило оформлення лікарняних для переселенців за кордоном, які стали тимчасово непрацездатними. Йдеться про такі категорії непрацездатності: 

  • захворювання або травма загального характеру, 
  • догляд за хворою дитиною,
  • вагітність та пологи,
  • ортопедичне протезування. 

У цих випадках громадяни України мають право на оформлення  електронного лікарняного та отримання соціальних виплат. Щоб це зробити, перш за все, потрібно зв’язатися зі своїм сімейним/лікуючим лікарем. На період дії воєнного стану це можна зробити за допомогою месенджеру чи електронної пошти. 

Детальніше...

У Сумах відкрили оновлене приміщення Першої підстанції Центральної станції екстреної (швидкої) медичної допомоги

До 2013 тут розташовувалася санавіація. Згодом приміщення передали екстреній медичній допомозі й з 2016 року у ньому базувалися 5 бригад медиків.

Утім будівля була неадаптована для персоналу, тому Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф направив пропозиції до Програми соціально-економічного розвитку Сумської області щодо переобладнання приміщень за кошти Європейського Союзу під підстанцію. Проєкт виграли й у 2018 році розпочався ремонт.

Керівник депутатського корпусу Віктор Федорченко пригадав, що один зі своїх перших візитів на посаді голови Сумської обласної ради він здійснив саме на цю підстанцію. Тоді він був неприємно вражений занадто повільним ходом робіт і пообіцяв довести будівництво до логічного завершення. І ось через півтора року тут справляють новосілля.

Детальніше...

Як громади Сумщини фінансують свої добровольчі формування?

Добровольчі формування територіальної громади – воєнізовані підрозділи. Вони формуються саме з тих громадян, які живуть в конкретній громаді. Отже, виконують завдання оборони в межах саме своєї громади. Про створення таких добровольчих формувань та їх фінансування на Сумщині говорили 10 травня в програмі «По Суті» в ефірі «Українського радіо Суми».

За словами Марини Лобової, керівниці Сумського регіонального офісу «U-LEAD з Європою», громади Сумщини вже почали фінансувати свої добровольчі формування. Наприклад, Степанівська громада виділила півмільйона грн, Тростянецька – 1,5 млн грн, Миколаївська сільська – майже 2 млн грн.

Детальніше...

Сервісні центри МВС повідомляють, що Уряд спростив процедуру отримання посвідчення водія

Кабінет Міністрів України спростив процедуру навчання та отримання посвідчення водія у Сервісних центрах МВС. Це відбулось на засіданні Уряду 10 травня. КМУ прийняв постанову «Про навчання водіїв та державну реєстрацію транспортних засобів у період дії воєнного стану в Україні».

Детальніше...

Сторінка 1 з 703

Документи облради

Go to top