telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Відбулася сесія Сумської обласної ради

Відбулася 16-та сесія Сумської обласної ради восьмого скликання, в ході якої депутати розглянули близько тридцяти питань порядку денного.

Перед початком пленарного засідання обласні парламентарі вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих за незалежність і суверенітет України захисників та нагородили військових і волонтерів.

Депутати погодили зміни до обласних програм та рішень обласної ради, проголосували за майнові та кадрові питання, обрали двох заступників голови Сумської обласної ради – Микиту Баню та Костянтина Товстуху, підтримали звернення до вищого керівництва країни. Одне з них стосувалося реформування лісової галузі.

У документі йдеться, що на сьогодні в Україні триває реформа державного сектору лісового господарства, в ході якої було опубліковано проєкт Закону України «Про особливості управління об'єктами державної власності в лісовій галузі та порядок утворення та діяльності спеціалізованого державного лісогосподарського акціонерного товариства «Ліси України». Але депутати стурбовані тим, що окремі норми Проєкту, у разі його прийняття, створять умови для позбавлення органів місцевого самоврядування права комунальної власності на землі лісогосподарського призначення, що є неприпустимим та суперечить Конституції України та низці законодавчих актів. Тож депутати просять не допустити звуження прав місцевого самоврядування, зменшення обсягу робочих місць підприємств лісогосподарської галузі й надходжень до бюджетів.

Депутати Олег Медуниця та Катерина Приходько порушили питання щодо припинення договорів оренди користування землею, майном та спорудами УПЦ «через її антиконституційну діяльність». Депутати підтримали колег і проголосували за рішення звернутися з цим питанням до керівництва Сумської ОДА – обласної військової адміністрації аби припинити договори оренди та користування УПЦ церковними спорудами, що перебувають у комунальній власності.

Наприкінці сесії голова обласної ради Віктор Федорченко подякував депутатам за роботу, розповів журналістам про повноваження заступників та реорганізацію медичних і освітянських установ.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top