telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Майже 20 питань порядку денного розглянули депутати Сумської обласної ради, що входять до комісії з питань охорони здоров’я й освіти

Питання обласного бюджету, Програму економічного і соціального розвитку Сумської області на 2022 рік, комплексну програму «Освіта Сумщини у 2022-2024 роках», Обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2026 роки, Обласну комплексну програму соціального захисту населення на 2022-2026 роки та багато інших питань обговорювали під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, науки, туризму, спорту, молодіжної політики, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО/ООС та членів їх сімей, материнства та дитинства. Її провів заступник голови комісії Володимир Горох.

Начальник департаменту фінансів ОДА Олена Батраченко наголосила, що бюджет-2022 дуже складний і його незабезпеченість складає понад 200 млн грн. «Зарплата забезпечена у повному обсязі, але виключно обов’язкові складові, Утім, по тій же освіті, якщо останні роки ми передбачали престижність праці 20%, то на 2022 рік обов’язковий відсоток – 5%. Також забезпечені кошти на енергоносії. Найбільша питома вага незабезпеченості у розрізі галузей – по освіті: близько 160 млн грн. Але у профільному Департаменті склали кризовий план виходу з ситуації. Якщо вдасться його реалізувати, до кінця року ми справимося з тими показниками, які є», - сказала Олена Батраченко.

Також посадовиця розповіла про державну субвенцію, фінансові питання по кожній сфері, наголосила на пошуку резервів збільшення доходів, оскільки на перевиконання планових показників навряд чи можна розраховувати.

Заслухали члени комісії Обласну цільову програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2022-2026 роки. Заступник голови обласної ради Валерій Ісмаілов, що був присутнім на комісії, акцентував увагу присутніх, що програма потужна і розроблена з урахуванням усіх ключових пунктів та важливих заходів. Утім, за його словами, варто змінити формат центрів національно-патріотичного виховання, враховуючи умови сьогодення. «Ми зробимо пілотний проєкт такого центру в Сумах, а згодом охопимо всі райцентри. Шукатимемо додаткові джерела фінансування. Головне – сформувати національно свідому, активну, всебічно розвинену патріотичну налаштовану українську молодь», - підкреслив Валерій Ісмаілов.

Не підтримали члени комісії комплексну програму «Освіта Сумщини у 2022-2024 роках». Було багато запитань до її реалізації, тому вирішено, по-перше, заслухати виконання існуючої програми. По-друге, рекомендувати Департаменту освіти долучити Державну службу якості освіти. По-третє, залучити депутатів від профільної комісії до детального обговорення Програми. Її планують розглянути на наступному засіданні комісії.

Серед іншого депутати розглянули майнові та кадрові питання.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 грудня 2021, 09:48

Документи облради

Go to top