telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У проекті обласного бюджету на 2022 рік – дефіцит коштів на медичну галузь

На 2022 рік на утримання установ, підпорядкованих обласному управлінню охорони здоров’я Сумської ОДА, запланована сума у 324 457,6 тис. грн, на фінансування галузі «Охорона здоров’я» передбачені видатки у сумі 210 094 тис. грн. Але цих коштів недостатньо. Про це йшла мова під час засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва обласної ради, яку провели перший заступник голови облради Олександр Стрельченко та голова комісії Олег Медуниця.

За словами заступника начальника обласного управління охорони здоров’я Галини Хомети, на медицину не вистачає 24 668,865 тис. грн: на поточне утримання медичних коледжів – 4,6 млн грн, для обласної клінічної лікарні (забезпечення матеріалами обласного центру рентгенендоваскулярної хірургії із функцією реперфузійних втручань) – 6,76 млн грн, на утримання патанатомічного відділення на перше півріччя – 800 тис. грн тощо. Причому в даному розрахунку бюджету не враховано підвищення зарплат медиків з 1 січня (згідно з указом Президента, планується збільшення зарплати лікарям – до 20 тис. грн, середнім медпрацівникам – до 15 тис.). 

За словами Галини Хомети, Міністерство охорони здоров’я вважає, що ці видатки повинні покрити пакети, договори на які укладають медзаклади з НСЗУ. Але якщо порахувати видатки, наприклад, по Роменській спеціалізованій лікарні, то там щомісячно додатково необхідно буде на зарплату 8 млн грн, по обласному перинатальному центру – 2 млн. Ніякі пакети такі цифри не закриють.  

По обласній клінічній лікарні кожного місяця буде не вистачати взагалі 104 млн грн. «Річ у тім, що тарифи на послуги від НСЗУ зростають не більше, ніж на 25%, а річний фонд зарплати підскочить на 200%. То де ж нам взяти такі гроші?! Також є суттєва проблема з обладнанням – нам його терміново необхідно оновлювати», - нагадав ситуацію директор КНП СОР «Сумська обласна клінічна лікарня» Володимир Горох.

Щодо нового медичного обладнання, голова бюджетної комісії Олег Медуниця запропонував доручити керівництву управління охорони здоров’я і обласної клінічної лікарні опрацювати можливості придбання  нової техніки за кредитні банківські кошти. Депутати погодилися з такою думкою. 

А Олександр Стрельченко звернув увагу присутніх на проблему збереження соціальних медичних програм – таких, як цільова програма з ендопротезування. На жаль, область не виділяє на неї кошти вже два роки. Можливо, з подачі першого заступника голови облради вона знову запрацює, а люди, які потребують заміни суглобів штучними, отримають необхідну допомогу.

Що ж до загальної ситуації по медицині, вихід, мабуть, тут тільки один – вирішувати проблему на державному рівні. «З Офісу Президента нам надійшло доручення визначитися з джерелами фінансування видатків на підвищену зарплатню. Ми готуємо відповідь про те, що це краще робити за рахунок держбюджету», - повідомила Галина Хомета.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Четвер, 16 грудня 2021, 09:49

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top