telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Порядок дій в екстрених ситуаціях

Бюджетна комісія рекомендувала відкоригувати Стратегію розвитку Сумської області

27 жовтня комісія Сумської обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва під головуванням Олега Медуниці розглянула низку фінансових питань. У роботі комісії взяли участь обласні депутати, керівники профільних департаментів та управлінь Сумської ОДА. 

Комісія підтримала ряд змін до обласних програм, зокрема до Програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2021 роки, Програми охорони навколишнього природного середовища Сумської області на 2019-2021 роки, Обласної комплексної програми «Освіта Сумщини у 2019-2021 роках» та ін.

Окрему увагу депутати приділили питанню «Про внесення змін до Плану заходів на 2021-2023 роки з реалізації Стратегії регіонального розвитку Сумської області на 2021-2023 роки».

Директор департаменту економічного розвитку і торгівлі Олександр Кучков пояснив, навіщо потрібне корегування. Відповідно до листа Міністерства регіонального розвитку громад та територій України виникла потреба у виключенні технічних завдань, які створюють корупційні ризики та суперечать принципам комплексного підходу. Також у Стратегії уточнюються фінансові показники та плани програм «Розвиток регіональної економіки на засадах смарт-спеціалізації», «Розвиток регіональної інфраструктури» та «Розвиток людського капіталу». 

Депутати погодилися з запропонованими змінами. Але внесли й свої пропозиції.

Радник голови обласної ради Микола Березін нагадав, що у грудні, коли Сумська обласна рада затверджувала Стратегію розвитку регіону, було зрозуміло - вона неідеальна. Але депутати прийняли розумне рішення: затвердити Стратегію, рекомендувати ОДА забезпечити виконання її завдань та привести діючі галузеві програми у відповідність до напрямків і завдань, які прописані в державній Стратегії. Але цього не зроблено.

Голова бюджетної комісії Олег Медуниця також наголосив на тому, що Стратегія потребує серйозних змін – не тільки на регіональному, але й на державному рівні. «У світі глобальна енергетична криза. Ми маємо реагувати на неї відповідними цифрами в бюджеті – державному, обласному, в бюджетах територіальних громад. А в нас - взагалі ніяких змін. Нам терміново необхідно відмовлятися від природного газу й переводити всі котельні на альтернативні види палива. Але це колосальні витрати. Цю позицію необхідно донести до облдержадміністрації. Саме ці речі мають бути відображені в основному документі, по якому ми зараз живемо, на підставі якого будується і бюджет, і програма соціально-економічного розвитку».

Також читайте:

 

Документи облради

Go to top